کدخبر : 55900
شنبه 12 فروردین 1396 - 14:45
48 بازدید
فاقددیدگاه

آشکارسازی سن مظنون بواسطه ترشحات خون

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

محققان دانشگاه کینگز کالج لندن یک روش جدید تجزیه و تحلیل قانونی که با دقت بالایی قادر به پیش بینی سن مظنونان بر اساس نمونه های خون و بزاق برداشت شده از صحنه جرم است دست یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان؛ محققان دانشگاه کینگز کالج لندن یک روش جدید تجزیه و تحلیل قانونی که با دقت بالایی قادر به پیش بینی سن مظنونان بر اساس نمونه های خون و بزاق برداشت شده از صحنه جرم است دست یافتند.

این مطالعه هفته گذشته در علوم پزشکی قانونی بین المللی منتشر شد: ژنتیک یک روشی که با استفاده از آزمایش یک شکل از هوش مصنوعی یا «یادگیری ماشینی، به تجزیه و تحلیل یک مجموعه خاص از نشانگرهای زیستی در نمونه های خون می پردازد. این تیم  تحقیقاتی قادر به پیش بینی دقیق سنی اهداکنندگان خون نمونه در بازه زمانی چهار سال به طور متوسط بودند. مایعات بدن از جمله مهم ترین شواهد بیولوژیکی  بدست آمده از صحنه جرم است، اما پیش بینی سن یک اهدا کننده نمونه چالش برانگیز است.

در این مطالعه محققان پزشکی قانونی کینگ  ۱۶ نشانگرهای زیستی کلیدی برای افزایش سن شناسایی و این  نشانگرها در داده های قابل دسترس عموم  ۱۱۵۶ نمونه خون مورد آزمایش قرار گرفت. با استفاده از روش  هوش مصنوعی، آنها قادر به پیش بینی سن دقیق در بازه زمانی متوسط چهار سال بودند. آزمایش یک سو کور و اعتبار سنجی در بیش از ۲۰۰  مورد نمونه خون و بزاق نتایج مشابه نشان داد.

اطلاعات مربوط به وضعیت بیماری یک مظنون معمولا در یک محیط قانونی  قابل دسترس نیست اما این مطالعه شامل اثرات بیماری در پیش بینی سن در خون است. آنها دریافتند که مدل دارای پتانسیل خوبی در مورد نمونه های خون بیمار است، مگر این آنها اختلالات خونی داشته باشند. با داده های بیشتر، مدل نیز می تواند به طور بالقوه برای باز آموزی و کاربرد در بافت های دیگر، مانند اسپرم و ادرار استفاده شود.

همکار نویسنده این مقاله، دکتر دیوید بالارد، گفت. مطالعه ما از یک روش جدید برای بهبود دقت پیش بینی سن استفاده کرد. این اولین مطالعه برای تست تعیین توالی نسل بعدی و هوش مصنوعی، که دو فناوری با هم به برآورد سن نمونه های خون و بزاق می پردازد. نویسنده ارشد، دکتر دنیس سندرکام در دادگاه گفت: “از طریق تحقیق بیشتر، این یافته ها می تواند پایه ای برای روش های تجزیه و تحلیل ترکیبی بسیار ارزشمند برای تحقیقات پزشکی قانونی در آینده باشد

پسندیدنآشکارسازی سن مظنون بواسطه ترشحات خون(0)نپسندیدنآشکارسازی سن مظنون بواسطه ترشحات خون(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما