کدخبر : 46285
پنجشنبه 29 مهر 1395 - 9:04
93 بازدید
فاقددیدگاه
عراقچی ماهها پس از اجرای برجام:

آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در چهل و سومین نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی، با اشاره به روند رو به رشد افراط گرایی و تروریسم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، این مساله را تهدیدی جدی برای جهان اسلام دانست

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی در چهل و سومین نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی، با اشاره به روند رو به رشد افراط گرایی و تروریسم در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، این مساله را تهدیدی جدی برای جهان اسلام دانست و خواستار مقابله واقعی کشورهای اسلامی با این پدیده شد.

وی در ادامه اظهار داشت: آنچه در سوریه می‌گذرد و رنج‌ها و مصیبت‌هایی که مردم این کشور دچار آن هستند، ناشی از گسترش تفکرات تکفیری و وهابی است. آشکار است که مسئولیت کشتار کودکان، زنان و مردم بیگناه سوریه و این خونریزی‌های گسترده بر عهده گروه‌هایی همچون داعش و جبهه النصره و حامیان آنها است. باید هرچه سریع‌تر حمایت از این گروه‌ها و تامین مالی آنها متوقف شود.

عراقچی همچنین با تشریح وضعیت اسفبار مردم یمن طی بیش از ۱۸ ماه گذشته، افزود: تداوم حملات گسترده به یمن خارج از اصول و قواعد بین‌المللی است و باید متوقف گردد. حمله و تجاوز به یمن، دستاوردی جز قدرت گرفتن گروه‌های تروریستی و تشدید بحران در این کشور در پی نداشته است. جمهوری اسلامی ایران اعتقاد راسخ دارد که بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد و تنها چاره در کمک به شکل‌گیری گفت‌وگو در بین خود یمنی‌ها است.

رئیس هیات جمهوری اسلامی ایران در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در تاشکند، در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اشغال فلسطین پرداخت و گفت: آوارگی بیش از ۵ میلیون فلسطینی، تداوم سیاست‌های شهرک‌سازی و تبعیض نژادی رژیم صهیونیستی و اشغال کرانه باختری از پیامدهای اسفبار و غم‌انگیز اشغال فلسطین است که باعث بدتر شدن وضعیت امنیتی در خاورمیانه شده است.
وی گفت جمهوری اسلامی ایران معتقد است، هیچ راه‌حلی بجز بازگشت تمامی فلسطینیان به سرمین مادری خود و تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف وجود ندارد.

عراقچی در پایان به درخواست عربستان برای تصویب قطعنامه کشورهای اسلامی علیه آمریکا و محکوم کردن آمریکا به‌خاطر تصویب قانون “عدالت علیه حامیان تروریسم” توسط کنگره آن کشور اشاره کرد و گفت: قابل توجه است کشورهایی که نزدیک‌ترین ارتباط را با آمریکا داشته و حتی متحد آن کشور به شمار می‌آیند، اکنون به دنبال محکوم کردن آمریکا توسط کشورهای اسلامی هستند. این اقدام عربستان حاوی این پیام مهم برای همه جهانیان است که آمریکا به هیچ وجه شریک قابل اعتمادی نبوده و حتی برای نزدیک‌ترین متحدین خود نیز کمترین ارزشی قائل نیست.

گفتنی است چند روز قبل رئیس قوه قضائیه گفت: قبل از اجرای برجام مذاکره کنندگان کشورمان بدعهدی آمریکایی ها را بعید می دانستند!
منبع: دانشجو

پسندیدنآمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست(0)نپسندیدنآمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما