کدخبر : 56495
سه شنبه 22 فروردین 1396 - 19:31
41 بازدید
فاقددیدگاه

اژدر جدید «والفجر» توانایی زیردریایی‌های ایران را بیشتر می‌نماید

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

نشریه تخصصی ارتش آمریکا نوشت: تصمیم مقام‌های نظامی ایران در نمایش زیردریایی غدیر و اژدر والفجر مبین این نکته است که آن‌ها به طور فزاینده بر دکترین دریایی و راهبرد‌های ویژه نواحی دسترسی ممنوع تمرکز کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «ژورنال ارتش آمریکا» در آخرین شماره خود با اشاره به پرتاب اژدرهای جدید از سوی ایران نوشت: ایران می‌‌گوید که زیردریایی کلاس «غدیر» ۹۵ فوتی هم فن آوری رادار گریزی و هم قابلیت پرتاب موشک و اژدر به صورت همزمان را دارد.

این نشریه می‌نویسد: در حالی‌که این اظهارات شاید غلو باشند، اما این زیردریایی نه تنها می‌تواند خطوط کشتیرانی غیرنظامی بلکه نظامی را با توجه به باریک بودن نسبی خلیج فارس تهدید نماید.

ژورنال ارتش آمریکا با استناد به گزارش‌های منتشر شده از این زیردریایی و حضور آن در آب‌های عمیق‌تر در شمال اقیانوس هند نوشت: ارتش ایران در عین حال که شبکه پشتیبانی لجستیکی بزرگتری را در سودان، سوریه و شاید سریلانکا ایجاد می‌کند، توانایی‌بیان شده درباره اژدرهای والفجر نیز می‌تواند تهدیدهای زیردریایی‌های این کشور را گسترش دهد.

بر این اساس، اژدر والفجر درسال ۲۰۱۱ معرفی و در سال ۲۰۱۵ تولید آن آغاز شد و بنابر گزارش‌ها می‌تواند کلاهکش نزدیک به ۵۰۰ پوند ماده انفجاری حمل کند.

سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران در اکتبر سال ۲۰۱۵ در نشست خبری در تهران گفت که زمان کوتاه برای آماده کردن این موشک و شلیک آن، اژدر والفجر را از نمونه‌های مشابه متمایز می‌سازد و این امر افزایش قابل توجهی را به واحدهای رزمی در قابلیت‌های تاکتیکی  و واکنش سریع نشان دادن از سطح و زیر سطح می‌دهد.

این ژورنال در خاتمه نوشت: در حالی‌که مشخص نیست اژدر والفجر ایران به همان اندازه هوشمند باشد که وزیر دفاع ایران گفت، اما تصمیم مقام‌های نظامی ایران برای نمایش زیر دریایی غدیر و اژدر والفجر مبین این نکته است که آن‌ها به طور فزاینده هم بر دکترین دریایی و هم راهبرد‌های ویژه نواحی دسترسی ممنوع تمرکز کرده‌اند.

انتهای پیام

پسندیدناژدر جدید «والفجر» توانایی زیردریایی‌های ایران را بیشتر می‌نماید(0)نپسندیدناژدر جدید «والفجر» توانایی زیردریایی‌های ایران را بیشتر می‌نماید(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما