کدخبر : 56747
چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 18:05
85 بازدید
فاقددیدگاه
وزیر کشور:

اگر رودخانه سل جایی این شهر لایروبی نشده بود ، میزان خسارتهای سیل اخیر بیشتر می شد

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان(مهدی جلیلی):

وزیر کشور گفت : باید تلاش کنیم خسارات جانی و مالی در هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه به حداقل برسد.
رحمانی فضلی در نشست شورای اداری آذرشهر افزود : اطلاع رسانی به موقع و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای اجرایی ، خدمات رسان و امدادی ، نقش مهمی در مدیریت بحران دارد .
وی گفت : رسانه ملی با همکاری هلال احمر باید آموزشهای لازم را برای آمادگی مردم در هنگام وقوع بلایای طبیعی نظیر سیل ، زلزله و آتش سوزی ارائه کند چرا که نقشی که خود مردم در مدیریت بحران دارند تعیین کننده است.
وزیر کشور از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای جبران بخشی از خسارت مالی سیل در آذربایجان شرقی خبر و داد و گفت : همه دستگاههای اجرایی ، امدادی و نیروهای نظامی و انتظامی این استان آمادگی لازم را برای بازسازی مناطق سیل زده دارند.
رحمانی فضلی با اشاره به حادثه تلخ سیل آذرشهر هم گفت : اگر رودخانه سل جایی این شهر لایروبی نشده بود ، میزان خسارتهای سیل اخیر بیشتر از میزان فعلی می شد.
وی خاطرنشان کرد : پس از برآورد کامل میزان خسارت عملیات اجرایی ترمیم پل غله زار آذرشهر و دیوار کشی در محدوده بستر رودخانه آغاز خواهد شد.
رئیس ستاد مدیریت بحران کشور نیز در این نشست گفت : سیل اخیر حدود ۲۰ میلیارد تومان به ۴۷۵ هکتار از زمینهای کشاورزی و ۲۵۱ هکتار از اراضی باغی و راههای بین مزارع آذرشهر خسارت زده است.
اسماعیل نجار افزود : هشدار های قبلی در خصوص احتمال طغیان رودخانه آذرشهر به دستگاههای اجرایی و امدادی داده شده بود و اگر همراهی و همکاری نیروهای امدادی و نظامی و انتظامی نبود خسارات جانی و مالی این حادثه بیش از میزان فعلی می شد.
شبستری معاون سیاسی – امنیتی استاندار آذربایجان شرقی هم گفت : طغیان این مقدار از حجم آب در مسیل رودخانه آذرشهر غیر منتظره بود.
وی افزود : دبی آب رودخانه سل جایی آذرشهر در هنگام طغیان ۱۵۰ متر مکعب در ثانیه بود که باعث شد خودروهای اطراف مسیر رود در سیل بیفتند.
فرماندار آذرشهر هم گفت : از زمان وقوع بحران سیل هر روز ۶۰۰ نفر از نیروهای امدادی و نظامی به جستجوی اجساد قربانیان مدفون در سیل و گل و لای مسیل رودخانه می پردازند.
الهیاری تامین اعتبار فوری ِ ۵ میلیارد تومانی را برای ایجاد دیوار جلوی پل برای جلوگیری از تکرار حادثه سیل اخیر را خواستار شد.
بر اثر وقوع سیل جمعه هفته گذشته ، متاسفانه ۲۲ نفر از شهروندان آذرشهری در مسیل رودخانه سل جایی این شهر جان باختند. / مهدی جلیلی

پسندیدناگر رودخانه سل جایی این شهر لایروبی نشده بود ، میزان خسارتهای سیل اخیر بیشتر می شد(0)نپسندیدناگر رودخانه سل جایی این شهر لایروبی نشده بود ، میزان خسارتهای سیل اخیر بیشتر می شد(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما