کدخبر : 59870
شنبه 10 تیر 1396 - 10:44
44 بازدید
فاقددیدگاه

برخورد با طرفداران کاندیداهای رقیب روحانی در دستگاه‌های دولتی!

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

نماینده مردم تبریز گفت: تخصیص بودجه و اعتبارات طبق قوانین جدید براساس جمعیت و محرومیت مناطق صورت خواهد گرفت و در این میان سهم تبریز از بودجه‌ی آذربایجان‌شرقی ۵۰ درصد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از آناج، محمد حسین فرهنگی با حضور در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان تبریز قوانین جدیدی مانند احکام قانونی برنامه های توسعه، قانون برنامه ششم و قانون بودجه سال جاری را که در این دوره از مجلس تصویب شده است نام برد و بیان داشت: طبق قانون ۳۱ احکام دائمی برنامه‌های کشوری شورای برنامه ریزی و توسعه استان صرفا مسئولیت تعیین مرجع تملک دارایی ها و اعتبارات را برعهده دارد و در امور دهیاری‌ها نمی‌تواند دخالتی داشته باشد.

وی قوانین تملک دارایی و اعتبارات را متفاوت با سال‌های گذشته دانست و توضیح داد: بر خلاف سال‌های قبل که اعتبارات براساس جمعیت مناطق اختصاص داده می‌شد، در قوانین جدید این اعتبارات براساس جمعیت و محرومیت مناطق اختصاص داده خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس دهم از سهم ۵۰ درصدی تبریز از اعتبارات کل استان خبر داد و ابراز کرد: با توجه به جمعیت شهر تبریز نزدیک به نیمی از اعتبارات استانی به این شهرستان اختصاص یافته و براساس میزان جمعیت و محرومیت شهرستانهای کلیبر و چاراویماق نیز جز شهرستان‌های محروم و ویژه قرار گرفته‌اند.

وی سهم مناطق شهری از اعتبارات خارج از بودجه و بر اساس مالیات برا ارزش افزوده را ۷۰% و سهم روستاها و مناطق عشایری را ۳۰% اعلام کرد و افزود: این تخصیص بودجه بر اساس جمعیت بوده و در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار گرفته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس ماده ۴۳ قانون اساسی را یکی از مواردی نام برد که استان می‌تواند از آن بهره‌مند شود و تشریح کرد:طبق این قانون گردش مالی معادن باید در محلی باشد که معادن در آن محل قرار دارد و شورای نظارت معادن نیز باید بر این گردش مالی نظارت داشته باشد که میتوان از این گردش مالی برای ارائه تسهیلات در استان استفاده کرد.

وی همچنین بخش دیگری از این قانون را تخصیص ۱% از فروش معادن را برای رفع آلایندگی مناطق تحت تاثیر خبر داد و افزود: این مسئله باعث ایجاد یک منبع مالی جدید برای رفع آلودگی مناطق تحت تاثیر ایجاد می‌کند.

محمدحسین فرهنگی در بخش آخر صحبت‌های خود استفاده از ظرفیت قیر رایگان برای ترمیم و لکه گیری راه‌ها را فرصت مناسبی دانست و عنوان کرد: چهار میلیون تن قیر رایگان در اختیار شهرستان‌ها قرار گرفته است که چهار دستگاه راه وشهرسازی، بنیاد مسکن روستایی، آموزش و پرورش و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از این چهار میلیون سهمیه دارند که می‌توانند با استفاده از این ظرفیت به لکه گیری راه‌ها ومناطقی که مشکل دارند بپردازند.

فرهنگی در پایان با اشاره به برخورد با بعضی طرفداران کاندیداهای مخالف دولت در ادارات مطرح کرد که چنین مسائلی نباید در ادارات و دستگاه‌های دولتی رخ دهد.

انتهای پیام

پسندیدنبرخورد با طرفداران کاندیداهای رقیب روحانی در دستگاه‌های دولتی!(0)نپسندیدنبرخورد با طرفداران کاندیداهای رقیب روحانی در دستگاه‌های دولتی!(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما