کدخبر : 57309
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 - 15:13
54 بازدید
فاقددیدگاه

بزرگراهی که از لیست افتتاحیه های روحانی جا ماند؛ وزیر راه(۹۳): این پروژه طی سال آینده تمام می شود/ وزیر راه(۹۶): تا هفته دولت کار را تمام کنید/ پیمانکار: نمی توانم!

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

فرهنگی نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر اظهار داشت: تشریفات اداری گسترده عامل اصلی تاخیر در به اتمام رسیدن پروژه تبریز-سهند است؛ نماینده کارفرما متعهد شده که کار را در عرض ۳ ماه تحویل دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زیتون، بزرگراه تبریز-سهند همانند دیگر وعده های شاخصِ دولت تدبیر و امید در استان به آرزوی دیرین تبدیل شده است. برای شفاف شدن وعده ها می توان به اظهارات سال های قبلِ مسئولین توجه کرد.

پورمهدی، معاون عمرانی استاندار(سال۹۲): با توجه به اهمیت و ضرورت این مسیر ، معاونت عمرانی استانداری و سایر دستگاه های مسوول استان همه توان خود را برای تسریع در اتمام این بزرگراه به کار خواهند گرفت تا هر چه سریع تر به بهره برداری برسد. این بزرگراه تاکنون بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن دست کم ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است که برای تامین آن از منابع استانی و ملی تلاش می کنیم.

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی(سال ۹۳): اتوبان سهند-تبریز ازجمله پروژه‌هایی است که از سال‌ های قبل آغاز شده اما مورد بی‌توجهی قرارگرفته بود، دربخش راهی، ازاولویت‌های ما اتمام همین بزرگراه است که اعتبار تخصیص یافته از محل منابع دولتی خیلی کم بود. برآورد سال گذشته ما این بود که اتمام این پروژه ۸۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد اما در ردیف بودجه، چهار میلیارد برای آن درنظرگرفته شده بود که براساس آن اتمام پروژه‌ سال‌هابه طول می‌انجامید، لذا پیشنهادی به وزارت مسکن وراه وشهرسازی دادیم، مبنی براین‌ که از درآمدهای شهر جدید سهند برای اتمام این بزرگراه استفاده شود که جا دارد از آقای آخوندی و آقای نریمان مدیرعامل شهرهای جدید برای بردن این پیشنهاد به دولت تشکر کنم. دولت هم مصوب کرد که ما بتوانیم مازاد درآمدهای شهرجدید سهند را برای اتمام این بزرگراه که نیاز اصلی مردم همین شهر است، استفاده کنیم، این پروژه در سال اخیر بسیار فعال شده است، امیدوارم با این تصمیم جدید دولت بتوانیم در یک فاصله زمانی معقول پروژه را به اتمام برسانیم.

آخوندی وزیر راه و شهرسازی اردیبهشت سال ۹۳ طی بازدید از شهر جدید سهند: پروژه بزرگراه تبریز-سهند طی سال آینده(۹۴) به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس جمهور روحانی(اردیبهشت ۹۴، سفر استانی): پروژه بزرگراه تبریز-سهند تا پایان سال ۹۵ به اتمام خواهد رسید.

استاندار آذربایجان شرقی(سال۹۴) در جمع فرمانداران: آزاد راه تبریز ـ سهند تا پایان سال ۹۵ افتتاح خواهد شد.

توحید اخلاقی،مدیرکل راه و شهرسازی استان(سال۹۴): بزرگراه تبریز – سهند در دو فاز احداث می شود، قطعه اول توسط شرکت عمران سهند و قطعه دوم به طول ۱۵ کیلومتر از اتوبان شهید کسایی تبریز توسط شرکت بتن سازه آذربایجان با مبلغ قرارداد اولیه ۳۹۵ میلیارد ریال در حال اجرا است. قطعه اول تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد ولی قطعه دوم در صورت جذب اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریالی دو سال دیگر به بهره برداری می رسد.

استاندار آذربایجان شرقی(سال۹۵): ایجاد کنندگان مانع بر سر راه این اتوبان، به اهالی، ساکنان و سرمایه گذاران تبریز ظلم می‌کنند، باید هر چه سریعتر این پروژه به اتمام رسیده و مشکلات تردد شهر سهند و سرمایه گذاران شهرک صنعتی تبریز ۴ رفع شود.

اظهارات مسئولین امر، یک نکته ی بارز را به ذهن آدمی متبادر می کند. سراب وعده با بازه زمانی یکساله. هر سال که موعد افتتاح پروژه به سر می رسد، مسئولین با تمدید یکساله ی وعده ها، اتمام پروژه را به یکسال دیگر موکول می کنند.

 

وزیر راه و شهرسازی فروردین امسال(۹۶) که به همراه رئیس جمهور برای افتتاح طرح های مختلف به استان سفر کرده بود، با حضور در پروژه بزرگراه تبریز- سهند خطاب به پیمانکار گفت: این پروژه را تا هفته دولت تمام کنید. پیمانکار نیز خطاب به وزیر اظهار داشت: نمی توانم! هر پیمانکاری توانست تا هفته دولت این پروژه را تمام کند، من پیمانکاری را می بوسم و کنار میگذارم. فایل تصویری این گفت و گو به شرح ذیل قابل ملاحظه است.(روی تصویر کلیک کنید)

 

محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر درباره دلایل به تعویق افتادن این پروژه به خبرنگار زیتون گفت: بخش قابل  توجهی از بزرگراه اجرا شده اما تشریفات اداری گسترده عامل اصلی تاخیر در به اتمام رسیدن پروژه تبریز-سهند است؛ زمانی اقدام به تغییر کارفرما شد امروز نیز بامشکل پیمانکار مواجه هستند.

وی افزود: نماینده کارفرما متعهد شده که کار را در عرض ۳ ماه تحویل دهند؛ بخش عمده ای از تملک و اجرای پروژه انجام شده است.

فرهنگی گفت: فاینانس و تامین مالی این پروژه توسط دولت انجام گرفته و مجوز سرمایه گذاری در بخش های خارج از محدوده ی شهر سهند نیز برای شرکت عمران سهند اعطا گشته است، تشریفات اداری گسترده و دست اندازی عده ای مانع اجرای کامل پروژه است.

 

بزرگراه تبریز ـ سهند با ۲۲ کیلومتر در دو قطعه و به صورت چهار بانده در حال اجراست که ساخت قطعه اول آن به طول هفت کیلومتر از سمت شهر جدید سهند از‌ سال ۸۹ و قطعه دوم آن با ۱۵ کیلومتر طول از سمت تبریز در سال ۹۰ آغاز شده است.

پروژه‌ای که گفته می‌شود با بهره‌برداری از آن ساکنان سهند در کمتر از ۱۰ دقیقه به تبریز خواهند رسید و با توجه به عدم وجود مراکز بهداشتی ـ درمانی، آموزشی، رفاهی ـ تفریحی و … در این شهر، ساکنان آن خواهند توانست به این امکانات اولیه دسترسی داشته باشند اما متاسفانه تاکنون وعده و وعیدهای مسؤولان در این رابطه به تحقق نرسیده است.

 

پسندیدنبزرگراهی که از لیست افتتاحیه های روحانی جا ماند؛ وزیر راه(۹۳): این پروژه طی سال آینده تمام می شود/ وزیر راه(۹۶): تا هفته دولت کار را تمام کنید/ پیمانکار: نمی توانم!(0)نپسندیدنبزرگراهی که از لیست افتتاحیه های روحانی جا ماند؛ وزیر راه(۹۳): این پروژه طی سال آینده تمام می شود/ وزیر راه(۹۶): تا هفته دولت کار را تمام کنید/ پیمانکار: نمی توانم!(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما