کدخبر : 24043
چهارشنبه 6 آبان 1394 - 15:18
132 بازدید
فاقددیدگاه

بهدادسلیمی ۶ماه دیگر باز می گردد

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری،گفت: خوشبختانه مصدومیت بهداد سلیمی به گونه ای است که با یک جراحی ترمیمی و برنامه تمرینی طی ۵ تا ۶ ماه دیگر به روی تخته بازگشته و تمرینات خود را برای حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۱۶ ریو از سر خواهد گرفت.

دکتر داود باقری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: متخصصان اردتوپدی روز گذشته معاینات دقیقی از بهداد سلیمی و عکسهای وی انجام دادند که نشان می دهد خوشبختانه پارگی رباط صلیبی و مینسک داخلی کامل نبوده است و متخصصان نظرشان این بود که دو رباط با ترمیم برمی گردد.

وی اظهار داشت: اگر رباط صلیبی قدامی PCL پاره می شد او هیچگاه دیگر نمی توانست به دنیای قهرمانی بازگردد و برای همیشه باید وزنه برداری را کنار می گذاشت بنابراین اکنون با یک جراحی و یک برنامه تمرینی طی ۵ تا ۶ ماه دیگر به ورزش بازخواهد گشت.

باقری درخصوص اینکه سلیمی برای درمان به خارج از کشور اعزام خواهد شد، اظهار داشت: برای اعزام او کمیسیونی تشکیل می شود و اگر نیازی به اعزام باشد این کار انجام خواهد شد، ضمن آنکه کمیته ملی المپیک برای کمک اعلام آمادگی کرده است.

وی درخصوص سعید محمد پور نیز گفت: خوشبختانه او نیز فیزیوتراپی را شروع کرده و آرام آرام تمرینات خود و برنامه بدنسازی را انجام می دهد و طی همین روزها تمرینات بالا تنه و کار با وزنه را نیز آغاز خواهد کرد.

رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری بیان داشت: محمد پور پارگی رباط نداشت و آرنج دستش جابجا شده بود که جااندازی شد.

وی درمورد برخی شایعات مطرح شده درمورد دوپینگ ورزشکاران از جمله بهداد سلیمی نیز گفت: برای اطلاع رسانی و روشن شدن همین موضوع برای افکار عمومی بود که فیلم مصدومیت بهداد سلیمی را منتشر کردیم چرا که فدراسیون در این زمینه با صداقت کار می کند و هیچگاه اجازه نمی دهیم ورزشکاران راهی را که درست نیست انتخاب کنند و چند هفته پیش نیز همه ملی پوشان از جمله بهداد سلیمی با حضور افسران وادا (کمیته جهانی مبارزه با دوپینگ) تست دوپینگ داد.

سلیمی عصر روز (دوشنبه) و درحالی که با آمادگی بالایی تمرینات خود را دنبال می کرد،در حرکت دوضرب و پس از درخواست مجوز قرارگرفتن پشت وزنه ۲۶۲کیلوگرمی از سوی سرمربی تیم ملی ، دچار آسیب شدید در ناحیه زانو شد و بر این اساس نمی تواند در رقابتهای قهرمانی وزنه برداری سال ۲۰۱۵ جهان که از ۲۹ آبان تا هفتم آذرماه در آمریکا برگزار می شود،حضور یابد.

پسندیدنبهدادسلیمی ۶ماه دیگر باز می گردد(0)نپسندیدنبهدادسلیمی ۶ماه دیگر باز می گردد(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما