کدخبر : 12306
یکشنبه 30 فروردین 1394 - 15:00
94 بازدید
فاقددیدگاه

“تشخیص اشتباه”؛ دانشجو را به‌دیار باقی کشاند/ کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

پایگاه خبری توفارقان:

این دانشجو شب روز گذشته (جمعه) با وخامت حال و به علت نبود پزشک در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، به بیمارستان آذرشهر مراجعه کرده است که بیماری وی مسمومیت تشخیص داده شده و از بیمارستان مرخص شده است!

به نقل از آناج، صبح امروز یک دانشجوی دختر مقطع دکتری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بر اثر سکته مغزی فوت کرد.

پیگیری آناج از یکی از مسئولین یکی از تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه حکایت از این دارد که این دانشجو شب روز گذشته (جمعه) با وخامت حال و به علت نبود پزشک در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، به بیمارستان آذرشهر مراجعه کرده است که بیماری وی مسمومیت تشخیص داده شده و از بیمارستان مرخص شده است.

با بازگشت این دانشجو به دانشگاه، صبح بار دیگر حالش خراب می‌شود که این دانشجو بار دیگر به بیمارستان شهید مدنی آذرشهر منتقل می‌شود که این دانشجو به بیمارستان امام رضا تبریز ارجاع داده می ‌شود. جای قابل بحثی که در این خصوص وجود دارد این است که بیماری این خانم در بیمارستان امام رضا(ع) نیز در ابتدا مسمومیت تشخیص داده می‌شود که بعد از بستری شدن و بدتر شدن حالش و با انجام سی‌تی اسکن مشخص می‌شود که این شخص ضایعه مغزی داشته و دچار خونریزی مغزی شده و به علت تشخیص دیر این موضوع، این فرد در بیمارستان امام رضا (ع) فوت می‌کند.

نکته قابل تأمل دیگر در این خصوص این است که فقط یک پزشک عمومی آن‌هم در ساعات اداری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان وجود دارد و امکانات بهداشتی درمانی این دانشگاه بسیار ضعیف و محدود است. همچنین آمبولانس این دانشگاه به علت امکانات بسیار ناقصش در میان دانشجویان به «نعش‌کش» معروف است بطوری‌که به تازگی به اکسیژن مجهز شده است.

در میان دانشجویان این دانشگاه تشخیص‌های اشتباه تنها پزشک عمومی دانشگاه نیز معروف شده است که گویا این موضوع یکی از عوامل مرگ این دانشجو بوده است.

گفتنی است سال ۹۱ هم یک دانشجو بر اثر بیماری و کمبود امکانات در دانشگاه شهید مدنی فوت کرده بود.

پسندیدن“تشخیص اشتباه”؛ دانشجو را به‌دیار باقی کشاند/ کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان(0)نپسندیدن“تشخیص اشتباه”؛ دانشجو را به‌دیار باقی کشاند/ کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما