کدخبر : 46384
جمعه 30 مهر 1395 - 11:00
58 بازدید
فاقددیدگاه

حملات انتحاری داعش در شهر کرکوک عراق ۱۶ نفر کشته برجا گذاشت/شهادت ۴ تکنسین ایرانی

فاکس نیوز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که صبح جمعه افرادی مسلح به پایگاه‎های نیروی پلیس در کرکوک حمله کردند.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

فاکس نیوز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که صبح جمعه افرادی مسلح به پایگاه‎های نیروی پلیس در کرکوک حمله کردند.

همچنین با شروع حمله افراد مسلح به پایگاه پلیس کرکوک، چندین انفجار در شهر گزارش شده و صدای تیراندازی در نقاط دیگر شهر نیز شنیده می شود.

در انفجاری در نزدیک نیروگاه برق شهر کرکوک دست‌کم ۱۶ نفر کشته شدند.

در پی این عملیات نیروهای امنیتی عراق تا اطلاع ثانوی قانون منع آمدو شد در این استان اعمال کرده‌اند.

تروریست‌های داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفته‌اند و به گفته شاهدان عینی تروریست‌ها دست‌کم به ۶ منطقه شهر کرکوک حمله کرده‌اند.

عبدالله نورالدین الصالحی شهردار کرکوک در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه همچنین اعلام کره است که در میان کشته‌شدگان ۴ نفر تکنسین ایرانی نیز حضور دارند.

نیروها امنیتی عراق موفق شدند که ۵ تن از عناصر داعش را به هلاکت برسانند.

براساس گزارش خبرگزاری «ای بی سی»، «کمال کرکوکی» یکی از فرمانده‌هان ارشد نیروهای پیشمرگه کُرد نیز اعلام کرد : پایگاه نیروهای پیشمرگه که بیرون از شهر کرکوک قرار دارد؛ بامداد جمعه هدف حمله تروریستی قرار گرفته ، اما پایگاه اکنون در کنترل کامل نیروهای پیشمرگه است.

گفتنی است این حملات تروریستی داعش در حالی صورت می گیرد که نیروهای ارتش عراق به همراه متحدان خود عملیات سنگینی را از محورهای مختلف برای آزادسازی شهر موصل، پایگاه اصلی این گروهک تروریستی آغاز کرده اند و در روزهای گذشته تلفات سنگینی را به تروریست‌های داعش تحمیل کرده‌اند و براساس اعلام «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق تا آزادسازی کامل موصل و شکست داعش در عراق زمان زیادی باقی نمانده است.

به گفته کارشناسان این عملیات انتحاری داعش در کرکوک برای منحرف کردن توجه فرماندهان عملیات ائتلاف برای آزادسازی موصل است و بی شک داعش هرچه بیشتر به نابودی خود در عراق نزدیک شود، به عملیات انتحاری بیشتری در عراق دست خواهد زد و در واقع عملیات انتحاری پی در پی در نقاط مختلف عراق، آخرین حربه این گروهک تکفیری برای به تعویق انداختن شکست خود در موصل است.
منبع: میزان

پسندیدنحملات انتحاری داعش در شهر کرکوک عراق ۱۶ نفر کشته برجا گذاشت/شهادت ۴ تکنسین ایرانی(0)نپسندیدنحملات انتحاری داعش در شهر کرکوک عراق ۱۶ نفر کشته برجا گذاشت/شهادت ۴ تکنسین ایرانی(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما