کدخبر : 41800
شنبه 23 مرداد 1395 - 15:55
227 بازدید
فاقددیدگاه
استاندار آذربایجان شرقی خبر داد

خبر خوش برای کارگران “ماشین‌سازی تبریز”/ مذاکره با وزیر کار برای واگذاری به “شستا”

اسماعیل جبارزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف نهایی گروه ماشین‌سازی تبریز در مذاکرات مختلف با وزرا و مقامات مسئول اظهار داشت: تلاش می‌کنیم به‌زودی هیئت مدیره و مدیرعامل کاربلدی برای این شرکت انتخاب شود

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

اسماعیل جبارزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید بر ضرورت تعیین تکلیف نهایی گروه ماشین‌سازی تبریز در مذاکرات مختلف با وزرا و مقامات مسئول اظهار داشت: تلاش می‌کنیم به‌زودی هیئت مدیره و مدیرعامل کاربلدی برای این شرکت انتخاب شود تا ما هم در استان بتوانیم برای اصلاح ساختار و نوسازی خط تولید ماشین سازی تبریز کمک کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه همانند موضوع مهم احیای دریاچه ارومیه، باید احیای ماشین سازی هم به‌صورت جدی مورد پیگیری قرار گیرد، از نبود امکان تعیین ضرب‌الاجل برای حل این موضوع خبر داد و تصریح کرد: ما ضرب‌الاجل را فقط در حوزه اختیارات خود می‌توانیم تعریف کنیم ولی موضوع ماشین سازی موضوعی است که به‌دلیل ملی بودن بحث آن، از حوزه اختیارات ما خارج است، از طرفی نیز چون سهام این کارخانه به سازمان‌های دیگری واگذار شده، طبیعتاً اختیارات لازم را برای تصمیم گیری در مورد سهام شرکت خریدار نداریم ولی با جدیت به‌دنبال پیگیری رفع مشکلات آن هستیم.

جبارزاده از مذاکره با وزیر کار برای خرید شرکت ماشین سازی تبریز برای زیرمجموعه‌های شرکت “شستا” خبر داد و گفت: وزیر نگرانی‌هایی در این موضوع دارد که اطمینان لازم ارائه شد تا اگر زیر نظر وزارت کار رفت، سهام این کارخانه به‌دلیل خرید تأمین اجتماعی، به خود کارگران می‌رسد و می‌توانیم بیش از گذشته برای احیای آن کمک کنیم.

وی با ابراز “بعد از جلسه دولت با وزیر کار این صحبت‌ها اتفاق افتاد و اطمینان دادم که اگر به مجموعه‌های وزارت کار وصل شود، راحت‌تر می‌توانیم این شرکت عظیم را با انگیزه مضاعف از بحران نجات دهیم”، ادامه داد: شستا مجموعه‌ای است که اهلیت لازم را داشته و از تولید سررشته دارد. صنعتگر بهتر می‌داند و می‌تواند که چگونه باید این شرکت را احیا کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه به برخی هیئت‌های خارجی که در پسابرجام برای سرمایه‌گذاری به استان مراجعه کرده‌اند، ماشین‌سازی نیز به‌عنوان یکی از پتانسیل‌های واگذاری معرفی شد، ابراز داشت: خرید خارجی‌ها می‌تواند ارزش افزوده دیگری برای استان ایجاد کند و همچنان به‌دنبال حل مشکلات ماشین‌سازی از راه‌های مختلف هستیم.
منبع: تسنیم

پسندیدنخبر خوش برای کارگران “ماشین‌سازی تبریز”/ مذاکره با وزیر کار برای واگذاری به “شستا”(0)نپسندیدنخبر خوش برای کارگران “ماشین‌سازی تبریز”/ مذاکره با وزیر کار برای واگذاری به “شستا”(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما