کدخبر : 43805
یکشنبه 21 شهریور 1395 - 11:27
322 بازدید
فاقددیدگاه
آیت الله شبستری در دیدار با روسای بسیج دانش آموزی کشور:

دانش آموزان بیشتر در معرض خطر هجمه فرهنگی غرب هستند

آیت الله محسن مجتهد شبستری با توجه به اینکه نوجوانان تاثیرپذیرتر هستند، افزود: مسئولیت کسانی که در بسیج دانش آموزی فعالیت می کنند بسیار خطیر و پر اجر است.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

آیت الله محسن مجتهد شبستری با توجه به اینکه نوجوانان تاثیرپذیرتر هستند، افزود: مسئولیت کسانی که در بسیج دانش آموزی فعالیت می کنند بسیار خطیر و پر اجر است.

وی با تاکید بر گسترش دامنه فعالیت های مذهبی در مدارس و پاسخگویی به شبهات دانش آموزان در قالب برگزاری کرسی های آزاد اندیشی همچون دانشگاه ها، اظهار داشت: علیرغم انجام کارهای زیاد در حوزه فعالیت های دینی و قرآنی در مدارس، این اقدام ها در مقابل تهدیدهای دشمن در حوزه فرهنگی کم است و نیاز داریم تا با جذب بیشتر دانش آموزان به مباحث دینی، در برابر اقدام های ضدفرهنگی غرب ایستادگی کنیم.

آیت الله شبستری با اشاره به فعالیت های تشییع لندنی و اسلام امریکائی در منطقه و جهان، هشدار داد: ولایت و اسلام در خطر است و با توجه به شرایط حساس امروز، مسئولان بسیج دانش آموزی به عنوان حافظان انقلاب باید فعالیت بیشتری در بحث روشنگری و اقناع دانش آموزان انجام دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز با بیان اینکه بسیج به معنی جهاد در راه خداست، خاطرنشان کرد: زمانی شرایط جهاد نظامی را ایجاب می کرد که در دوران دفاع مقدس، بسیج با حضور در کنار سپاه، ارتش و نیروهای مسلح دین خود را ادا کرده و از عوامل موفقیت ما همین حضور بسیج مردمی بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: گاهی ادای وظیفه جهاد علمی، فکری و زبانی است که با توجه به برخی روایات، فضیلت جهاد زبانی(امر به معروف و نهی از منکر) والاتر از جهاد نظامی است.

وی بسیجیان را آمران به معروف و ناهیان از منکر خواند و اظهار کرد: در همه شرایط وظیفه مسلمانان است که به این وظیفه همگانی عمل کنند.
منبع: بسیج

پسندیدندانش آموزان بیشتر در معرض خطر هجمه فرهنگی غرب هستند(0)نپسندیدندانش آموزان بیشتر در معرض خطر هجمه فرهنگی غرب هستند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما