کدخبر : 56633
جمعه 25 فروردین 1396 - 17:45
45 بازدید
فاقددیدگاه

دست‌کم ۴۷۷ غیرنظامی در حملات ماه گذشته ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه کشته شده‌اند

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

یک سازمان فعال در رصد حملات جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه گزارش داده‌ دست‌کم ۴۷۷ غیرنظامی در حملات ماه گذشته ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه کشته شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد در مدت ۳۲ ماهی که از فعالیت ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق و سوریه می‌گذرد، ماه «مارس» مرگبارترین ماه از لحاظ شمار تلفات غیرنظامیان در بمباران جنگنده‌های این ائتلاف در این دو کشور بوده است.

داده‌های «سازمان ایروارز» که خود را نهادی با هدف نظارت و رصد کشته‌های غیرنظامی در حملات هوایی جنگنده‌های بین‌المللی در عراق، سوریه و لیبی معرفی می‌کند نوشته تحقیقات این گروه نشان می‌دهد در ماه مارس بین ۴۷۷ تا ۱۲۱۶ غیرنظامی در حملات ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه کشته شده‌اند.

این رقم، تقریباً چهاربرابر ۱۱۰ غیرنظامی‌ای است که احتمالاً در حملات ماه فوریه جنگنده‌های ائتلاف جان باخته‌اند.

به نوشته «ایروارز»، هویت ۳۵۹ نفر از افرادی که در این حملات کشته شده‌اند، مشخص شده و در پایگاه داده این گروه موجود است.

مسئولان در عراق، ماه گذشته گزارش دادند در حمله ۱۷ مارس جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در منطقه مسکونی «جدیده» در غرب موصل بیش از ۲۶۰ نفر کشته شدند.

سازمان‌های حقوق بشری دربارۀ گزارش‌های منتشرشده مبنی بر کشته‌شدن غیرنظامیان در حملات هوایی ائتلاف به‌شدت ابراز نگرانی کرده است.

انتهای پیام

پسندیدندست‌کم ۴۷۷ غیرنظامی در حملات ماه گذشته ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه کشته شده‌اند(0)نپسندیدندست‌کم ۴۷۷ غیرنظامی در حملات ماه گذشته ائتلاف آمریکا در عراق و سوریه کشته شده‌اند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما