کدخبر : 41994
دوشنبه 25 مرداد 1395 - 12:44
92 بازدید
فاقددیدگاه

دلایل استیضاح فانی/خداحافظ آموزش رایگان

سیدکمال الدین شهریاری در پاسخ به این پرسش که چرا پس از مجلس نهم مجدد بحث استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش در مجلس دهم مطرح شده است، اظهار کرد:‌ استیضاح فانی سیاسی نیست، اگر به اسامی امضاکنندگان نگاه کنید از طیف‌های مختلف هستند

h4>پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

سیدکمال الدین شهریاری در پاسخ به این پرسش که چرا پس از مجلس نهم مجدد بحث استیضاح وزیر آموزش‌وپرورش در مجلس دهم مطرح شده است، اظهار کرد:‌ استیضاح فانی سیاسی نیست، اگر به اسامی امضاکنندگان نگاه کنید از طیف‌های مختلف هستند و علت آنها نیز عدم رضایت از عملکرد وزیر آموزش‌وپرورش است.

وی افزود: مدارس به شدت در حال افت به لحاظ کیفیت هستند، در استان بوشهر تعداد دانش‌آموزانی که در مقطع ابتدایی ترک تحصیل کردند بسیار زیاد است.

نماینده مردم تنگستان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پاداش معلمان بازنشسته و وضعیت معلمان حق‌التدریس مشخص نیست، بسیاری از مدارس روستایی و مناطق محروم مخروبه بوده و نیاز به بازسازی دارند اما وقتی وزیر در دولت ضعیف باشد نمی‌تواند دفاع خوبی را از مجموعه خود داشته باشد.

شهریاری بیان کرد: تمام امکانات آموزشی در کلان شهرها مستقر شده است در چنین شرایطی شاهد هستیم که در کنکور نفرات برتر عمدتاً از پایتخت هستند، دولت موظف است به تمام مردم جامعه آموزش رایگان ارائه دهد اما هم‌اکنون اصل ۳۰ قانون اساسی که به آموزش و پرورش رایگان تأکید دارد به فراموشی سپرده شده است و خدمات آموزشی در اشکال مختلف به تناسب جیب افراد ارائه می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد:‌ دولت باید روند فعلی را که منجر به پولی شدن نظام آموزش‌وپرورش و آموزش عالی شده است، اصلاح کند و به بهانه نداشتن اعتبار به وظیفه خود در رابطه با تأمین آموزش‌وپرورش رایگان پُشت نکند، چرا باید بار تأمین هزینه‌های آموزش را به دوش مردم انداخت؟
منبع: تسنیم

پسندیدندلایل استیضاح فانی/خداحافظ آموزش رایگان(0)نپسندیدندلایل استیضاح فانی/خداحافظ آموزش رایگان(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما