کدخبر : 50889
چهارشنبه 1 دی 1395 - 16:13
39 بازدید
فاقددیدگاه
مشاور ظریف:

سخنگوی وزارت‌ خارجه آمریکا غلط کرده برای ایران تعیین تکلیف کند

حسین شیخ الاسلام، مشاور وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ادعای سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه سفر سردار سلیمانی به سوریه نقض قطعنامه 2231 محسوب می شود، گفت: اولا من نمی دانم سردار واقعا به سوریه سفر کرده است یا خیر اما صراحتا اعلام می کنم سخنگوی وزارت خارجه آمریکا غلط کرده که برای جمهوری اسلامی تعیین تکلیف کند.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

حسین شیخ الاسلام، مشاور وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ادعای سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه سفر سردار سلیمانی به سوریه نقض قطعنامه ۲۲۳۱ محسوب می شود، گفت: اولا من نمی دانم سردار واقعا به سوریه سفر کرده است یا خیر اما صراحتا اعلام می کنم سخنگوی وزارت خارجه آمریکا غلط کرده که برای جمهوری اسلامی تعیین تکلیف کند.

وی افزود: جنایتکارانی که هیچ ملاحظه ای در رابطه با آنچه در سوریه می گذرد جز کش دادن مطلب و بالا بردن ضایعات انسانی و کشتار غیرنظامیان مردم بی پناه ندارند نباید به خود اجازه اظهارنظر دهند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها در آخرین اقدام به ظاهر مبارزاتی بر ضد تروریست ها شهر تدمر در عراق را مجددا به داعش تحویل دادند، گفت: آمریکا و غرب مثل انسان های درمانده ای می مانند کته فقط غر می زنند و در شرایط فعلی کوچک ترین نقشی در اوضاع سوریه ندارند.

وی نقش آمریکایی ها و حتی غرب را در حلب و سوریه بسیار ناچیز دانست و تاکید کرد: در حقیقت آمریکا و غرب در مسئله حلب گم هستند و این دلیل بارز شکست آنها در منطقه محسوب می شود.
منبع: دانشجو

پسندیدنسخنگوی وزارت‌ خارجه آمریکا غلط کرده برای ایران تعیین تکلیف کند(0)نپسندیدنسخنگوی وزارت‌ خارجه آمریکا غلط کرده برای ایران تعیین تکلیف کند(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما