کدخبر : 40037
چهارشنبه 6 مرداد 1395 - 18:55
272 بازدید
فاقددیدگاه

شهرستان آذرشهر قطب تولید محصولات منحصر بفردی است

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان(مهدی جلیلی): 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی  استفاده از ظرفیتهای آذرشهر را در سند تدبیر و توسعه و آمایش سرزمینی این شهرستان خواستار شد . علی نواداد در جلسه تودیع و معارفه فرماندار آذرشهر گفت : شهرهای گوگان ، ممقان ، تیمورلو و آذرشهر قطب تولید محصولات منحصر بفردی همچون سنگ معدن ، سیر ، نخودچی و لپه هستند که اگر از این ظرفیت اقتصادی درست استفاده شود، این شهرستان به سرعت به رشد اقتصادی خواهد رسید .

وی وجود دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و شهرک صنعتی شهید سلیمی را برای پیشرفت علمی و صنعتی آذرذشهر مهم برشمرد و بر حل مشکلات واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد در این منطقه تاکید کرد .
دکتر فرهنگی نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با انتقاد از تغییرات مدیریتی در استان در ماههای پایانی دولت تدبیر و امید گفت : تغییر مسئولان اجرایی و فرمانداران شهرستانها در این سطح و با این شتاب توجیهی ندارد .
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی توجه به بخشها ، تکمیل بیمارستان و ایجاد شهرک سنگ را در این شهرستان خواستار شد .
دکتر بیگی دیگر نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه تزلزل مدیریتی را در آذرشهر موجب کند شدن روند توسعه این شهرستان دانست و گفت : در طول سه سال گذشته ۳ فرماندار تغییر یافته و این شهر هم اکنون شهر دار هم ندارد .
وی تصریح کرد : دولت و مجلس باید دست به دست هم بدهند تا مشکلات این شهرستان هرچه سریعتر رفع شود .
مهندس بیمقدار دیگر نماینده مردم تبریز آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی هم نبود بازارهای فروش را برای تولیدات کارخانجات از مهمترین مشکلات اقتصادی این منطقه برشمرد و گفت : هم اکنون رکود در حوزه پیمانکاری ، عمرانی و تولیدی حاکم است و باید تلاش شود با استفاده از ظرفیتهای آذرشهر این مشکلات حل شود .
امام جمعه آذرشهر نیز در این مراسم مسئولیت را امانت الهی در دست دولتمردان دانست و بر استفاده از این فرصت برای خدمتگزاری به مردم و اجرای احکام الهی و مبانی انقلاب اسلامی تاکید کرد .
حجت الاسلام محمود نورپور افزود : شهرستان آذرشهر ظرفیتهای بسیار مهمی برای توسعه دارد ولی تاکنون به نحو شایسته از این  فرصتها استفاده نشده است .
وی با اشاره به سابقه انقلابی و دینی آذرشهر تصریح کرد : مسئولان باید قدر این مردم فهیم و زمان شناس را بدانند و مشکلات آنها را بدون کاغذ بازی و تشریفات اداری رفع کنند .
در این نشست یداله الهیاری به عنوان سرپرست فرمانداری آذرشهر معرفی و از خدمات علیار راستگو تجلیل شد .
الهیاری پیش از این بخشدار خسروشهر بود . راستگو هم فرماندار شهرستان ویژه مرند شد .

پسندیدنشهرستان آذرشهر  قطب تولید محصولات منحصر بفردی است(0)نپسندیدنشهرستان آذرشهر  قطب تولید محصولات منحصر بفردی است(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما