کدخبر : 39569
یکشنبه 27 تیر 1395 - 12:20
155 بازدید
فاقددیدگاه
آیت‌الله مجتهد شبستری:

شورای نگهبان تماشاچی نیست/منتظر دروازه‌های خارجی و آمریکا نمانیم/رکود و بیکاری ناشی از مدیریت‌های غلط دولتی است

آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با مسئولان هیئت نظارت و دست اندرکاران شورای نگهبان در استان آذربایجان شرقی با تبریک سالروز تأسیس شورای نگهبان، اظهار داشت: وجود چنین شورایی در هر کشوری، به‌ویژه کشور اسلامی مثل ایران بسیار مهم و ضروری است تا بر سلامت انتخابات نظارت کرده و مراقبت کند و صلاحیت‌ها کاندیداها را مورد ارزیابی قرار دهد تا از هرج و مرج در جامعه جلوگیری شود.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

آیت الله محسن مجتهد شبستری در دیدار با مسئولان هیئت نظارت و دست اندرکاران شورای نگهبان در استان آذربایجان شرقی با تبریک سالروز تأسیس شورای نگهبان، اظهار داشت: وجود چنین شورایی در هر کشوری، به‌ویژه کشور اسلامی مثل ایران بسیار مهم و ضروری است تا بر سلامت انتخابات نظارت کرده و مراقبت کند و صلاحیت‌ها کاندیداها را مورد ارزیابی قرار دهد تا از هرج و مرج در جامعه جلوگیری شود.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به طرح ایجاد شورایی مثل شورای نگهبان در زمان قیام مشروطه، گفت: در قیام مشروطه از جمله مسائلی که مطرح شد این بود که علما و متخصصین باید مجتهدین طراز اول و اسامی بیست نفر از علما که دارای عدالت و فقاهت و به ویژه آگاهی و آشنایی با مسائل روز باشد را باید به مجلس معرفی کنند و موادی را که در مجلس مطرح می‌شود را مورد بررسی قرار دهند تا مبادا قانونی غیر اسلامی و بر خلاف شریعت اسلامی تصویب شود.

امام جمعه تبریز، با تاکید بر اینکه در زمان ستم شاهی، نه قانون دارای ارزش و اعتبار بود و نه شاه به قانون پایبند بود، اضافه کرد: در زمان رضاخان که به طور کامل دیکتاتوری و قلدری محض بود و در زمان محمد رضا شاه هر چند مجلس وجود داشت اما فرمایشی بود.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، تصریح کرد: به لطف و برکت انقلاب و مبعوث شدن امام راحل (ره) که شجاعت، درایت، مدیریت و بینش سیاسی‌اش بی نظیر بود، استعمار شکست خورد و انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید؛ حضرت امام(ره) در اسفند سال ۵۷ دستور تأسیس شورای نگهبان را صادر کردند و بالاخره در تیر ماه سال ۵۹ این شورا تأسیس شد.

وی، با اشاره به اینکه در اصل نود و یکم قانون اساسی آمده است که به منظور پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی از نظر عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با آنها, شورایی به نام شورای نگهبان با ترکیب شش نفر از فقهای عادل و آگاه به مقتضیات زمان و مسائل روز که انتخاب این عده با مقام رهبری است، ادامه داد: شش نفرحقوقدان نیز در رشته‌های مختلف حقوقی, از میان حقوقدانان مسلمان به وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌گردند.

آیت الله مجتهد شبستری، افزود: امام خمینی (ره) در مورد شورای نگهبان می‌فرمودند: «من به این آقایان هشدار می‌دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است. همیشه انحرافات به‌تدریج در یک رژیم وارد می‌شود و در آخر، رژیمی را ساقط می‌نماید».

وی، ادامه داد: شورای نگهبان به قدری از اهمیت برخوردار بود که امام راحل عظیم الشان (ره) در مورد آن فرمودند: هرکس بگوید رأی شورای نگهبان کذاست، باید تحت تعقیب به عنوان «مفسد فی‌الارض» قرار بگیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با تاکید بر اینکه شورای نگهبان تماشاچی نیست، تصریح کرد: این شورا باید با اشراف کامل بر صحت و سلامت انتخابات نظارت کرده و جلوی تخلفات و ورود افراد نا صالح را بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان جریانات فتنه ۸۸ را یادآور شد و با اشاره به اینکه این فتنه را با رمز تقلب و به منظور براندازی نظام، آغاز کردند و تن به قانون ندادند خاطر نشان کرد: این مسئله که از پیش طراحی شده بود مورد حمایت بیگانگان قرار گرفت و چند ماه تهران را به آشوب کشاندند تا رسیدند به روز عاشورا که با آتش زدن پرچم امام حسین (ع) ماهیت خودشان را روشن کردند؛ معلوم شد یک عده بهایی و سلطنت طلب این اغتشاش‌ها را ایجاد کرده‌اند و با بیداری ملت فهیم و هوشیار و مدیریت رهبری عزیز این فتنه در نه دی شکست خورد و حماسه نه دی در تاریخ ثبت گردید.

آیت الله مجتهد شبستری، افزود: مقام معظم رهبری در مورد فتنه ۸۸ حساسیت بسیار ویژه‌ای دارند و باید مراقبت کرد تا فتنه دیگری رخ ندهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با انتقاد از عدم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقامتی و چشم دوختن به دست دشمن، اظهار داشت: متاسفانه امروز در جامعه شاهد مشکلات اقتصادی از قبیل رکود و بیکاری هستیم و همه اینها اغلب به خاطر مدیریت‌های غلط دولتی است.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، افزود: متاسفانه شاهد کم لطفی‌ها به فرامین اقتصادی مقام معظم رهبری هستیم. حتی در نام بردن از ایشان هم ادب را رعایت نمی‌کنند.

وی، خاطرنشان کرد: نباید منتظر دروازه‌های خارجی و آمریکا بمانیم این‌ها عهد شکن هستند و باید به خودمان اتکا کنیم و روی پای خودمان بایستیم.

نماینده ولی فقیه در استان با انتقاد از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: متاسفانه شاهد برگزاری کنسرت‌های غیر اسلامی و زننده هستیم و اگر بخش نامه وزارت ارشاد در مورد عدم نیاز صدور مجوز برگزاری کنسرت از سوی نیروی انتظامی عملی شود با مردم سخن خواهیم گفت. این طرح موجب بی بند و باری و ترویج فساد می‌شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نماینده ی ولی فقیه درآذربایجان شرقی

پسندیدنشورای نگهبان تماشاچی نیست/منتظر دروازه‌های خارجی و آمریکا نمانیم/رکود و بیکاری ناشی از مدیریت‌های غلط دولتی است(0)نپسندیدنشورای نگهبان تماشاچی نیست/منتظر دروازه‌های خارجی و آمریکا نمانیم/رکود و بیکاری ناشی از مدیریت‌های غلط دولتی است(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما