کدخبر : 53468
چهارشنبه 20 بهمن 1395 - 0:27
123 بازدید
فاقددیدگاه

طنز باید بدون معترض کردن قشر و قومیتی خاصی مطرح شود

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه آثار طنز تلویزیون باید محتوای غنی داشته باشد، از بی‌توجهی رسانه ملی در تولید برنامه‌های طنز با هدف تزریق شادابی به جامعه انتقاد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار ، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اینکه رسانه ملی باید دست هنرمندان را برای بیان مسائل و مشکلات اجتماعی در قالب طنز باز بگذارید، اظهار داشت: جامعه ایرانی امروز بیش از همیشه به نشاط و شادابی نیاز دارد لذا دستگاه‌های متولی باید نسبت به این موضوع اهتمام لازم را داشته باشند، واقعیت آن است که جذب مخاطبان به شبکه‌های داخلی تلویزیون نیازمند همراهی با هنرمندان و استفاده از ظرفیت‌های آن‌ها است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلویزیون در تولید برنامه‌ها و سریال‌های طنز توفیقات خوبی به دست نیاورده است، ادامه داد: مشکلات متعدد اقتصادی و اجتماعی بر دوش مردم جامعه سنگینی می‌کند اما تلاش ویژه‌ای برای تزریق شادابی به جامعه ازسوی رسانه ملی دیده نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه آثار طنز تلویزیون باید محتوای غنی داشته باشد، افزود: طنزی که دردهای جامعه را بیان کند به‌ یقین مخاطب بالایی پیدا خواهد کرد و البته سطح سلیقه هنری جامعه را نیز بالا می‌برد، به همین دلیل باز گذاشتن دست طنزنویسانی که دغدغه‌های اجتماعی و سیاسی جامعه را بیان می‌کنند توسط مسئولان ضروری است.
سعیدی با اشاره به اینکه هنر هنرمندان در این است که بتواند حرف خود را بدون معترض کردن قومیت، قشر یا گروه خاصی از جامعه بیان کرده و نظر جنسیت‌ها و گروه‌های مختلف جامعه را تامین کند، افزود: سریال موفق پایتخت نمونه بارز چنین اثری است چراکه توانست در حین  استفاد از لهجه و بازیگران زن و مرد، چندین سالی پیاپی مخاطب وسیعی را به دست آورد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم ایران ویژگی‌های روحی خاصی دارند و سخت می‌توان آن‌ها را خنداند، گفت: بزرگ‌ترین کمدین‌های جهان همچون چارلی چاپلین، لورل و هاردی و… توانسته‌اند در نهایت سادگی اما با دارا بودن نگاهی عمیق، مخاطب جهانی پیدا کنند

پسندیدنطنز باید بدون معترض کردن قشر و قومیتی خاصی مطرح شود(0)نپسندیدنطنز باید بدون معترض کردن قشر و قومیتی خاصی مطرح شود(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما