کدخبر : 43008
دوشنبه 8 شهریور 1395 - 18:51
217 بازدید
فاقددیدگاه

عملیات احداث تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

با توجه به اهتمام ویژه دولت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) برای احیای دریاچه ارومیه، دومین دستگاه حفاری مکانیزه برای سرعت در احداث تونل انتقال آب مازاد رودخانه گلاس به این دریاچه با حضور وزیر نیرو حفاری خود را آغاز کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، مهندس حمید چیت چیان وزیر نیرو در آخرین روزهای هفته دولت با سفر به استان آذربایجان غربی در کارگاه پروژه احداث تونل انتقال آب مازاد رودخانه گلاس به دریاچه ارومیه با اعلام « یا زهرا(س)» دستور شروع به کار دستگاه حفاری مکانیزه دوم این پروژه را صادر کرد.

بر اساس این گزارش، احداث تونل انتقال آب مازاد رودخانه گلاس به دریاچه ارومیه با هدف احیای این رودخانه به همت گروه تخصصی قائم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) از سال ۱۳۸۹ یعنی از زمان دولت دهم آغاز شده که البته به دلیل عدم تامین اعتبارات لازم و همچنین سختی کار پیشرفت فیزیکی این پروژه بر اساس زمان بندی اولیه به پیش نرفته است.
وزیر نیرو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سه پروژه مهم از جمله شبکه بزرگ آبیاری زهکشی برای دشت پیرانشهر، آغاز اجرای سد کانی‌سیب و شروع حفاری تونل از سمت ورودی تونل در پیرانشهر در هفته دولت در آذربایجان غربی آغاز شد، گفت: امید می‌رود این پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی شوند و دریاچه ارومیه هم که از مسائل مهمی مورد توجه دولت است احیا شود.
چیت‌چیان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش مهندسان و کارگران گروه تخصصی قائم قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) افزود: خشکی دریاچه ارومیه زندگی تمام مردم منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد و برای جلوگیری از آثار ناشی از خشکسالی باید مردم نیز با مسؤولان همدل بوده و به موضوع بهینه سازی مصرف آب در اراضی کشاورزی توجه داشته باشند.
وی با اشاره به اقدامات مهم اجرایی از ابتدای دولت یازدهم، اظهار داشت: موضوع احیای دریاچه ارومیه از مسائل مهمی بود که از ابتدای دولت نهم مورد توجه قرار داشته و در این خصوص وزارت نیرو طرح‌های متعددی را در حال اجرا دارد.

 

انتهای پیام
پسندیدنعملیات احداث تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه(0)نپسندیدنعملیات احداث تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما