کدخبر : 41243
دوشنبه 18 مرداد 1395 - 11:46
83 بازدید
فاقددیدگاه
سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور

فانی: پرداخت ۹۴ درصد مطالبات بازنشستگان فرهنگی سال ۹۳/ پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا پایان شهریور

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه اولین روز برگزاری سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور برگزار می‌شود که هر سال این اجلاس برگزار شده است

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه اولین روز برگزاری سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور برگزار می‌شود که هر سال این اجلاس برگزار شده است البته به جز یکی، دو سال که انجام نشده است و این اجلاس میراث ماندگار شهید رجایی است که در آن، سالی یک بار دور هم جمع شده، چالش‌ها و مشکلات خود را بررسی می‌کنیم و بزرگان نظام در ‌آن حضور پیدا می‌کنند؛ امروز معاون اول رئیس جمهور، در دومین روز رئیس مجلس شورای اسلامی و در روز سوم این اجلاس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شرکت خواهند کرد.

فانی با اشاره به جزئیات برنامه‌های سی و سومین اجلاس آموزش و پرورش، تصریح کرد: میزگردهایی پیش‌بینی شده و تریبون آزاد برای بیان مشکلات پیش‌بینی شده است و بخشی را در نظر گرفتیم که در آن گزارش قطب‌های شش‌گانه در کشور جمع‌آوری شده و هر قطب که شامل چند استان است، مسائلش در میزگردهای مربوطه بحث می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول بنیادین این وزارتخانه،‌ گفت: این سند، سند بالادستی و مهمی است که برنامه ششم توسعه برمبنای آن سند تدوین شده و به تصویب هیأت دولت رسیده است که در این خصوص میزگردهایی را خواهیم داشت.

وی متذکر شد: در این اجلاس میزگردی در خصوص اقتصاد مقاومتی و اقتصاد آموزش و پرورش در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است، برگزار خواهد شد.

فانی عنوان کرد: در این اجلاس میزگردهایی نیز در خصوص سیاست‌های آموزش و پرورش در زمینه منابع انسانی، ارتقای کیفیت آموزشی، رسیدگی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نیز پیش‌بینی شده است که امیدواریم ماحصل این اجلاس بتواند جهت‌گیری‌های آینده وزارت آموزش و پرورش را در سال تحصیلی جدید رقم بزند.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش، یادآور شد: بیش از ۹۴ درصد مطالبات بازنشستگان سال ۹۳ را پرداخت کردیم و ۵ تا ۶درصد این مطالبات باقی مانده است ضمن اینکه در بودجه سال جاری نیز ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش فرهنگیان پیش‌بینی شده است و امیدواریم باقیمانده مطالبات سال ۹۳ و ۹۴ را بتوانیم تا آخر شهریور پرداخت کنیم.

وی در خصوص کاهش فاصله بین مدارس کپری تا مدارس هوشمند، تأکید کرد: در سند تحول، زیر نظام فضا و تجهیزات را داریم که در آنجا پیش‌بینی لازم شده است و به دنبال تأمین اعتبارات لازم برای کپرزدایی و تأمین فضاهای استاندارد هستیم.

فانی با بیان اینکه یک سوم فضای آموزشی کشور استاندارد نیست، خاطرنشان کرد: دو سوم فضاهای آموزشی استاندارد است و امیدواریم یک سوم باقیمانده را نیز استاندارد کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس

پسندیدنفانی: پرداخت ۹۴ درصد مطالبات بازنشستگان فرهنگی سال ۹۳/ پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا پایان شهریور(0)نپسندیدنفانی: پرداخت ۹۴ درصد مطالبات بازنشستگان فرهنگی سال ۹۳/ پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا پایان شهریور(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما