کدخبر : 33221
سه شنبه 10 فروردین 1395 - 15:15
73 بازدید
فاقددیدگاه

مرض چاقی را با ورزش در ایام نوروز از بین ببرید

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

یک کارشناس تربیت بدنی گفت: امروزه وسعت فضای سبز و پارک‌ها در اطراف هر خانه ای وجود دارد و این

بهترین فرصت برای افراد است که بعد از صرف غذا و در مدت مشخص ورزش را به طور فردی یا گروهی انجام دهند تا چاقی به واسطه تجمع چربی در بدن به خاطر مصرف غذا‌های چرب در نوروز از بین روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛پیروز کوماهی در گفت و‌گو با خبرنگار طنین یاس، به نقش و اهمیت ورزش در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: ورزش کردن در هر فصلی به همه خانواده‌ها توصیه می‌شود اما با توجه به اینکه ایام نوروز خانواده‌ها در تعطیلی دو هفته ای به سر می‌برند و با توجه به فرهنگی که در نوروز مرسوم است و بسیاری از غذا‌های چرب و خشکبار‌ها و شیرینی جات در این ایام طرفدار زیاد دارد به همین خاطر اولین بیماری که افراد را تهدید می‌کند مرض چاقی است که بهترین درمان برای این بیماری ورزش کردن است.

این مربی ورزش ، ورزش درایام تعطیلات نوروزی را ضروری تر از سایر روز‌ها دانست و خاطر نشان کرد: خیلی‌ها تصورشان این است که در ایام نوروز نمی‌توان ورزش کرد در حالی که نوروز و فصل بهار از جمله فصل‌هایی است که با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب ورزش کردن بسیار مفرح تر از سایر فصل‌ها است. بنابراین توصیه ما این است که افراد حتی اگر به مهمانی هم می‌روند ورزش را حتی شده در حد پیاده روی فراموش نکنند. امروزه وسعت فضای سبز و پارک‌ها در اطراف هر خانه ای وجود دارد و این بهترین فرصت برای افراد است که بعد از صرف غذا و در مدت مشخص ورزش را به طور فردی یا گروهی انجام دهند تا چاقی به واسطه تجمع چربی در بدن به خاطر مصرف غذا‌های چرب در نوروز از بین روند.

ورزش در نوروز به افراد مستعد به بیماری‌های قلبی بیشتر توصیه می‌شود

این کارشناس تربیت بدنی تصریح کرد: متاسفانه در این عید نوروز بیماری قلبی و عروقی شیوع زیادی دارد که ورزش عاملی برای پیشگیری نسبت به این بیماری است. از لحاظ فیزیولوژیک اگر چربی‌های ناشی از غذا‌های چرب و آجیل‌ها در بدن سوخت نرود این چربی‌ها به دور قلب انباشته شده و مشکلات قلبی را برای افراد به وجود می‌آورد بنابراین به همه افراد به خصوص کسانی که مستعد به بیماری‌های قلبی هستند توصیه می‌کنیم که در همه فصل‌ها به خصوص ایام نوروز ورزش را فراموش نکنند.

کوماهی، پیاده روی و حرکات کششی را بهترین نوع ورزش در ایام عید برشمرد و گفت: پیاده روی تنها ورزشی است که هر فردی اعم از کودک و بزرگسال و سالمند می‌تواند در ایام نوروز آن را انجام دهد که هم بی خطر و هم سلامت جسمی افراد را دوچندان می‌کند که توصیه می‌کنیم در این ایام به طور جمعی خانواده‌ها پیاده روی را فراموش نکنند و یا اگر فاصله دید و بازدید‌ها کم و کوتاه است پیاده به صله رحم و دید و بازدید‌ها بروند و از ماشینی شدن فاصله بگیرند، همچنین انجام یکسری از حرکات کششی که هر فردی به آن آشنا است را در ابتدای صبح انجام دهند تا با شادابی و سرزندگی بیشتری افراد دید و بازدید خود را شروع کنند.

دبیر ورزش منطقه دوازده تهران، به رانندگی‌های مستمر در نوروز و خطرات آن در ستون فقرات اشاره کرد و گفت: در فصل نوروز خیلی از خانواده‌ها به سفر به اقسا نقاط کشور می‌روند که ممکن است با رانندگی‌های طولانی مدت و مستمر، افراد احساس درد در ناحیه کمر و پا کنند که توسیه می‌شود رانندگی نباید به مدت طولانی ادامه یابد و بعد از هر یک ساعت راننده و افراد درون ماشین بایستی از ماشین پیاده شده و بعد از استراحت کوتاهی راه خود را ادامه دهند چرا که در غیر اینصورت افراد دچار مشکلات و بیماری‌های عضلانی به خصوص ستون فقرات و درد شانه می‌شوند.

 

 

پسندیدنمرض چاقی را با ورزش در ایام نوروز از بین ببرید(0)نپسندیدنمرض چاقی را با ورزش در ایام نوروز از بین ببرید(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما