کدخبر : 57930
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 - 19:16
39 بازدید
فاقددیدگاه
سومین روز از بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی آغاز شد.

ملایی طلا را ایپون کرد/ مدال نقره در میکس ۱۰ متر تفنگ بادی/ برنز ایران در ژیمناستیک/ رستمیان نقره و شهرجردی برنز گرفت

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان

سعید ملایی

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از باکو، سومین روز از بازی‌های کشورهای اسلامی امروز در حالی پیگیری می‌شود که ملی‌پوشان کشورمان در ۸ رشته با حریفانشان رقابت می‌کنند.

واترپولو:

تیم ملی واترپلو ایران به مصاف عربستان رفت و موفق شد این تیم را با نتیجه ۱۱ بر ۶ شکست داد. تیم ملی واترپلو ایران در ادامه بازی‌های کشورهای اسلامی فردا استراحت خواهد داشت و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه به ترتیب با اندونزی و ترکیه دیدار خواهد کرد.

جودو نابینایان:

-محمدعلی شنانی جودوکار وزن ۹۰- سومین جودوکار نابینای ایران بود که روی تشک رفت و در دور نخست با توفیق ممدوف از آذربایجان مبارزه کرد. شنانی در این دیدار با نتیجه یک بر صفر حریف آذربایجانی خود را شکست داد تا کاروان پارای ایران نخستین برد خود را در این مسابقات دشت کرده باشد.

-باکو مسابقات جودوی بازی‌های کشورهای اسلامی، با مبارزات جودوی نابینایان ادامه یافت. در این بخش و در وزن ۷۳- کیلوگرم مهدی برجلو نماینده جودوی نابینایان کشورمان بعنوان اولین نماینده بخش پارای مسابقات به مصاف سردار آیدین از ترکیه رفت و با نتیجه یک بر صفر مبارزه را به حریف خود واگذار کرد.

-احسان موسی‌نژاد دیگر جودوکار نابینای ایران در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم به مصاف ایلهان زکیف رفت که از لحاظ جثه و اندام کاملا بر موسی‌نژاد برتری داشت. در این مبارزه موسی‌نژاد در حالیکه جودوکار میزبان به شدت از سوی تماشاگران هموطنش تشویق می‌شد، ایپون شد تا تیم جودوی نابینایان در گام نخست دو شکست را تجربه کند. در ادامه احسان موسی‌نژاد نماینده وزن ۱۰۰+ جودوی نابینایان در جدول رپه‌شارژ به مصاف شیرین شاریپوف ازبکستانی رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ژیمناستیک:

تیم ایران با ترکیب سه نفره هادی خناری نژاد، سعیدرضا کیخواه و سامان مدنی در پایان شش اسباب این رشته به مدال برنز دست یافت. تیم ایران در این رقابت‌ها پس از تیم‌های ترکیه و آذربایجان در جایگاه سوم رسید.

 

جودو

-در جودو سعید ملایی نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم بعد از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف سردار جمعی‌یف از ترکمنستان رفت و کمتر از ۳۰ ثانیه وی را ایپون کرد تا به مرحله بعد راه پیدا کند. ملایی در مرحله نیمه نهایی ولادیمیر زلف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به فینال رفت. در فینال وزن ۸۱- سعید ملایی به مصاف ایکر گولدورین از ترکمنستان رفت.ملایی که در دو دیدار قبلی با قاطعیت رقبای خود را شکست داده بود و مدعی اصلی این وزن به شمار می‌رفت، با ارائه یک بازی برتر کمتر از دو دقیقه حریف را ایپون کرد و به شایستگی مدال طلا را بر گردن آویخت.

شنا

– آریا نسیمی شاد صبح امروز در مسابقات شنای ماده ۲۰۰ متر قورباغه با زمان ۲ دقیقه و ۲۳ ثانیه و ۷۴ صدم ثانیه راهی فینال  شد. در این رقابت شناگر اندونزی با ثبت زمان ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۳۰ صدم ثانیه اول شد.  آریا نسیمی شاد در فینال شنای ۲۰۰ متر قورباغه به آب زد که با ثبت زمان ۲ دقیقه و ۲۱ ثانیه و ۸۱ صدم ثانیه نفر هفتم شد و از کسب مدال بازماند. در این مسابقه شناگر اندونزی با زمان ۲ دقیقه ۱۷ ثانیه و ۲۳ صدم ثانیه به مدال طلا دست یافت, شناگر ترکیه با ثبت زمان ۲ دقیقه ۱۷ ثانیه و ۵۸ صدم ثانیه دوم شد و مدال نقره را کسب کرد و شناگر سوری با زمان ۲ دقیقه و ۱۷ ثانیه و ۸۳ صدم ثانیه به مدال برنز رسید.

ملایی طلا را ایپون کرد/ مدال نقره در میکس ۱۰ متر تفنگ بادی/ برنز ایران در ژیمناستیک/ رستمیان نقره و شهرجردی برنز گرفت

کاراته

– ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی دور نخست کاتای انفرادی خود را برابر کاراته کای ترکمنستان با پیروزی آغاز کرد. ابوالفضل شهرجردی در مبارزه دوم برابر رومن حیدروف دارنده ۲ عنوان سومی رقابت های قهرمانی اروپا در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶ از آذربایجان قرار گرفت و ۳ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد. وی در مرحله رپه شارژ با ۵ پرچم دیمیتری استامپ کاتاروی سورینامی را شکست داد. وی در مرحله رپه شارژ خلیفه البار از امارات را با ۵ پرچم شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

-سجاد گنج زاده نیز در وزن ۸۴+ حریف عربستانی را با نتیجه ۵بر ۴ شکست داد. گنج زاده در دومین مبارزه موفق شد هندور سلیم از اندونزی را با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهد. او در مبارزه سوم مقابل آسیمان قربانعلی از کشور میزبان دارنده طلا و برنز امیدهای اروپا و همچنین یک طلا، یک نقره و ۳ برنز از رقابت های لیگ جهانی کاراته وان قرار گرفت و ۵ بر ۴ این حریف را شکست داد و فینالیست شد.

-ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- کیلوگرم پس از قرعه استراحت، به مصاف محمد الکتابی مصری دارنده طلا نوجوانان و جوانان و برنز امیدهای جهان است که در رقابت های جهانی آلمان در سال ۲۰۱۴ رفت و با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد. با شکست حریف مصری برابر کاراته‌کا کشور ترکیه، ذبیح الله پورشیب از دور رقابت‌ها کنار رفت.

-بهنوش نجفی در وزن ۶۸- کیلوگرم پس از یک دور استراحت، در مبارزه اول بینتو کوما کاراته کا کشور سنگال را ۲ بر یک شکست داد. وی در دیدار دوم مقابل ارینا زارتسکای از کشور آذربایجان ۳ بر صفر شکست خورد.

-محدثه آقایی در وزن ۶۸+ کیلوگرم در مبارزه اول مقابل ملتم هوکااوغلو از ترکیه یک بر صفر مغلوب شد. با راهیابی حریف ترکیه ای به فینال، محدثه آقایی در رپه شارژ به مصاف نماینده اندونزی می رود.

-مهسا افسانه پس از استراحت در دور نخست، در مبارزه اول خود مقابل آیا اسماعیل دارنده مدال برنز جوانان جهان در سال ۲۰۱۵ با ۵ پرچم نتیجه را واگذار کرد. وی در جدول شانس مجدد برابر قمر الکردی از اردن ۵ بر صفر به برتری رسید. مهسا افسانه برای کسب مدال برنز با سلین لی از مالزی دیدار می‌‌کند.

تیراندازی

-هانیه رستمیان، گلنوش سبقت اللهی و بهناز غلامی نمایندگان ایران در تپانچه ٢۵ متر بانوان بودند که به ترتیب با کسب جایگاه اول، چهارم و هشتم در میان ١٧ تیرانداز حاضر در مرحله مقدماتی، راهی فینال و با پنج حریف خود در این مرحله رقابت کردند.در این مرحله هانیه رستمیان با مجموع ٢٣ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد اما دیگر تیراندازان کشورمان از کسب مدال بازماندند.بر این اساس گلنوش سبقت اللهی با ١۵ امتیازی که به دست آورد در جایگاه پنجم ایستاد. ضمن اینکه بهناز غلامی ۵ امتیاز به دست آورد و به عنوان هفتمی بسنده کرد.

ملایی طلا را ایپون کرد/ مدال نقره در میکس ۱۰ متر تفنگ بادی/ برنز ایران در ژیمناستیک/ رستمیان نقره و شهرجردی برنز گرفت

تیم ایران ۲ به مدال نقره در ماده میکس ۱۰ متر تفنگ بادی بسنده کرد.در فینال این ماده تیم ایران ۲ با ترکیب نجمه خدمتی و پوریا نوروزیان مقابل تیم بنگلادش قرار گرفت و با نتیجه ۵ بر یک مغلوب شد تا صاحب مدال نقره شود.

ملایی طلا را ایپون کرد/ مدال نقره در میکس ۱۰ متر تفنگ بادی/ برنز ایران در ژیمناستیک/ رستمیان نقره و شهرجردی برنز گرفت

-تیم تیراندازی ایران از کسب مدال برنز باز ماند؛ در دیدار رده بندی رقابت‌های تیراندازی در ماده میکس ۱۰ متر تفنگ بادی تیم ایران ۱ با ترکیب نرجس امام قلی نژاد و حسین باقری به مصاف تیم ترکیه رفت و با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد و از کسب مدال باز ماند.تا دقایقی دیگر تیم ایران ۲ برای مدال طلا رقابت‌ خواهد کرد.

– تیم های تیراندازی ایران به فینال و رده‌بندی میکس ۱۰ متر تفنگ بادی راه یافتند.در گروه اول این مرحله دو تیم از ایران و همچنین تیم های ازبکستان و عمان حضور داشتند که در پایان تیم ایران ۲ با ترکیب نجمه خدمتی و پوریا نوروزیان با ۲۴۸ امتیاز اول شدند و به فینال صعود کردند. همچنین تیم ایران یک با ترکیب نرجس امام قلی‌نژاد و حسین باقری با کسب ۲۴۵٫۳ امتیاز در رده دوم قرار گرفتند و گام به دیدار رده بندی گذاشتند.

-با مجموع امتیازات بخش دقت و سرعت رقابت‌های تپانچه ۲۵ متر بانوان، هانیه رستمیان با ۵۷۵ امتیاز در میان ١٧ شرکت کننده در جایگاه اول ایستاد. گلنوش سبقت الهی با مجموع ۵۷۲ امتیاز، چهارم شد و بهناز غلامی هم با ۵۵۱ امتیاز به عنوان هشتم دست یافت. بدین ترتیب سه تیرانداز کشورمان در رقابت های تپانچه ٢۵ متر در جمع هشت فینالیست این رقابت‌ها قرار گرفتند.

برنامه بازی‌های ایران در روز سوم مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی به شرح زیر است:

ژیمناستیک:

در ماده‌های بارفیکس، خرک حلقه و پرش از خرک

جودو:

سعید مولایی در وزن ۸۱- کیلوگرم

شنا:

۱۰۰ متر پروانه: مهدی انصاری

۲۰۰ متر قورباغه: آریا نسیمی‌شاد

۱۰۰ متر قورباغه: مهدی انصاری

بوکس:

در وزن ۹۱ کیلو محمد عزیزی با ابوحمدا از مراکش رو به رو خواهد شد.

تیراندازی:

تپانچه ۲۵ متر زنان: بهناز غلامی، هانیه رستمی، گلنوش سبقت‌الهی

تپانچه ۲۵ متر مردان: محمد احمدی، وحید گل‌خندان

تپانچه ۵۰ متر مردان: وحید گل‌خندان، محمد احمدی

میکس: پوریا نوروزیان، حسین باقری، نجمه خدمتی، نرجس امام‌قلی‌نژاد

۵۰ متر سه وضعیت زنان: مه‌لقا جام‌بزرگ، الهه احمدی، نجمه خدمتی

والیبال:

ایران – قطر، ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه

واترپلو:

ایران – عربستان، ساعت ۱۷

کاراته:

۶۸- کیلوگرم زنان: بهنوش نجفی پس از یک دور استراحت، در اولین مبارزه به مصاف کاراته کای سنگالی خواهد رفت.

۶۸+ کیلوگرم زنان: محدثه آقایی دور اول با ملتم هاکاواوغلو از ترکیه رقابت می‌کند.

۸۴+ کیلوگرم مردان: سجاد گنج‌زاده در گام‌ نخست باید با طارق حمدی از عربستان مبارزه کند.

۸۴- کیلوگرم: ذبیح الله پورشیب پس از قرعه استراحت باید به مصاف برنده دیدار مصر و عربستان برود.

این گزارش تکمیل می‌شود…

پسندیدنملایی طلا را ایپون کرد/ مدال نقره در میکس ۱۰ متر تفنگ بادی/ برنز ایران در ژیمناستیک/ رستمیان نقره و شهرجردی برنز گرفت(0)نپسندیدنملایی طلا را ایپون کرد/ مدال نقره در میکس ۱۰ متر تفنگ بادی/ برنز ایران در ژیمناستیک/ رستمیان نقره و شهرجردی برنز گرفت(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما