کدخبر : 15700
دوشنبه 1 تیر 1394 - 17:12
88 بازدید
فاقددیدگاه

نشست ایران، سوریه و عراق برگزار می‌شود

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر,گوگان,ممقان:

.

وزیر کشور گفت: در زمینه امنیت داخلی و گسترش فعالیت‌های دو جانبه، انتقال تجربیات و مبارزه علیه تروریست، قاچاق مواد مخدر و همچنین تقویت مرزها با وزیر کشور سوریه گفت‌وگو کردیم.

به گزاارش فارس عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور صبح امروز(دوشنبه) در نشست خبری با محمد الشعار وزیر کشور سوریه به تشریح دیدار امروز خود پرداخت و اظهارداشت: در این دیدار در خصوص موضوعات دوجانبه در حوزه امنیت داخلی،‌ نحوه همکاری‌ها، گسترش فعالیت‌های دوجانبه در حوزه دستگاه‌های مربوط به امنیت داخلی و انتقال تجربیات در زمینه مبارزه علیه تروریسم،‌ موادمخدر، قاچاق انسان و همچنین همکاری‌های مرزی برای تقویت تجربیات طرفین به بحث و گفت‌وگو پرداختیم.

وزیر کشور اضافه‌کرد: با توجه به توافقی که هر دو طرف بر روی موضوعات داشتند مقرر شد معاونین امنیتی دو کشور در خصوص اجرایی و عملیاتی کردن این توافقات با توجه به موافقتنامه‌‌ای که قبلاً بین ایران و سوریه صورت گرفته بود و تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا می‌شود فعالیت‌های خود را شروع کنند.

وی همچنین گفت: ابتکاری که به کار گرفته شد این بود که اجلاس سه‌جانبه میان سه کشور ایران، سوریه و عراق در بغداد تشکیل شود چراکه این سه کشور در جبهه مقاومت و استقامت در مقابل اسرائیل و مبارزه با تروریسم، خشونت و افراطی‌گری فعالیت دارند که باید همکاری‌های خود را گسترش دهند و زمینه‌های فعالیت مشترک طبق توافقنامه و تفاهم‌نامه‌ای که به امضا خواهد رسید به عمل برسانند.

رحمانی‌فضلی تأکید کرد: امیدواریم این اجلاس سه جانبه مقدمه‌ای باشد که کشورهای اسلامی منطقه در جهت فعالیت‌های مشترک و مسائلی که با یکدیگر هم‌نظر و هم اعتقاد هستند تشکیل شود و اجلاس چند جانبه‌ای را بین کشورهای اسلامی مختلف داشته باشیم.

وزیر کشور مسئله مورد اهمیت برای دو کشور را مبارزه با تروریسم به ویژه داعش دانست و افزود: روشی که با افراطی‌گری، خشونت و توسل به رعب و وحشت، انفجار و ترور در دنیای اسلام وجود دارد باعث شده تا هم نام مقدس اسلام و هم اهداف مقدس اسلام را تیره و تار کند و هم زمینه‌ای را برای اسلام هراسی به دست بیگانگان بدهد که با همکاری غرب با کشورهای مرتجع منطقه وحدت،‌ انسجام و ثبات دنیای اسلام را به خطر می‌اندازد.

وی تأکید کرد: همه وظیفه داریم با این موضوع مبارزه جدی را داشته باشیم و همه باید با حفظ اتحاد و انسجام بین کشورهای اسلامی منطقه به ویژه کشورهایی که در خط مستقیم مقاومت قرار دارند با این پدیده خطرناک مقابله شود.

پسندیدننشست ایران، سوریه و عراق برگزار می‌شود(0)نپسندیدننشست ایران، سوریه و عراق برگزار می‌شود(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما