کدخبر : 60803
سه شنبه 10 مرداد 1396 - 10:54
32 بازدید
فاقددیدگاه

نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان آذرشهر

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

الهیاری در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان آذرشهر که با محوریت آسیب شناسی علل بروز سیل برگزار شد،ضمن اشاره به واکنش مطلوب و عملکرد به موقع اعضای ستاد در مدیریت بحران سیل آذرشهر، از بازماندگان قربانیان این حادثه  در صبر و شکیبایی غم از دست رفتن عزیزانشان ،کمال قدردانی را کرد و برای جانباختگان علو درجات از درگاه خداوند متعال مسئلت نمود.

فرماندار شهرستان آذرشهر گفت: در بخش خسارات وارده به شهرستان خسارات جانی با همراهی و همکاری ادارات مختلف تمام این خسارات تأمین و پرداخت شده است.

 وی ادامه داد: در بخش خسارات مالی نیز در حوزه مسکن۱۶۰ فقره تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی برای هر واحد به ارزش ریالی۳۲  میلیارد ریال با نرخ کارمزد۴% تأمین و پرداخت می شود. علاوه برآن برای هر واحد رقم ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض جمعاً به ارزش۱۹ میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال و سیمان رایگان به ارزش۸ میلیارد ریال تأمین و تحویل شده است.

در حوزه تأسیسات گازی نیز رقم خسارت۵۰۰ میلیون ریال بوده که از طریق بیمه تأمین و پرداخت شده است.

الهیاری همچنین اظهار کرد: در حوزه آبفار رقم خسارت ۲۰ میلیارد ریال بوده که تا به امروز بخش اعظم آن جبران شده است.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان آذرشهر در ادامه از رقم تصویبی ۴۵ میلیارد ریال برای خسارت پل غله زار خبرداد و گفت: این اعتبار بزودی پرداخت می شود.

وی افزود: زیر ساختهای بخش راه  به دلیل هزینه بر بودن و اهمیت آن در کاهش یا افزایش تصادفات باید مورد توجه جدی قرار بگیرد .

الهیاری خسارت بخش راههارا حدود۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: در راستای عملیاتی کردن موضوع پدافند غیر عامل در شهرستان برای پرهیز از توقف عبور و مرور و اختلال در تردد وسایط نقلیه در محور پل غله زار به سمت عجب شیر و بالعکس ،راه ابریشم قدیم گوگان بطول تقریبی۸ کیلومتر با اعتبارات شهرستان تسطیح و شن ریزی آن به پایان رسیده است.

فرماندار شهرستان آذرشهر خسارت سیل آذرشهر در حوزه کشاورزی را نیز بسیار بالا (۲۰۰ میلیارد ریال)عنوان کرد وگفت: قسمتی از زیر ساختهای تخریبی بخش کشاورزی شامل راه بین مزارع بود که ۱۵ کیلومتر آن ترمیم و به مرحله بهره برداری رسیده است. علاوه برآن ۴۱۵۰ متر لوله پلی اتیلن فشارقوی نیز برای جوبها و لوله های تخریب شده جهت مرمت به کشاورزان تحویل شده است

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان آذرشهر همچنین اظهار کرد: به یاد۶ دانش آموز جانباخته حادثه سیل یک مدرسه ۶ کلاسه به آذرشهر اختصاص یافته که در سال جاری عملیات ساخت آن پس از تأمین اعتبار آغاز می شود.

الهیاری با اعلام اختصاص  اولیه دو نیم میلیون ریالی برای احداث انباری در هلال احمر آذرشهر ؛ برای نقشه برداری بستر و حریم رودخانه در بالادست روستای صغایش بطول۲۲ کیلومتر، لایروبی منتهی الیه رودخانه در تیمورلو بطول حدود۹ کیلومتر و ساماندهی مسیر در سمت قراغیل و پایین دست پل غله زار بطول۷ کیلومتر تأکید کرد.

به گفته وی احداث دیواره ساحلی در سمت پل بالادست غله زار، و تعدادی از روستاهای بخش مرکزی ، ترمیم و احداث دیواره ساحلی در بخش گوگان و  نیزسمت تیمورلو و قراغیل، ترمیم و اصلاح پلهای غله زار ،ورودی گوگان،پل روستای دیزج چراغ در گوگان؛ اصلاح سیل بندها ی بستر رودخانه، رفع موانع تأسیسات گاز و خط لوله انتقال نفت گاز در نزدیکی پله غله زار  به دلیل اینکه از نقاط پر خطر مسیر رودخانه هستند ،ضرورت داشته وباید اقدام عاجل انجام شود.

گفتنی است دراین نشست ،آموزش همگانی برای  نحوه برخورد و اقدام درحوادث غیر مترقبه و سوانح طبیعی به مردم و قشر دانش آموزی، تدوین سناریوی حوادث طبیعی و تقسیم کار و انجام مانورهای مربوط، حفظ و نگهداری زیر ساختهای بخش راهها و ضرورت توجه به پدافند غیر عامل در تمام حوزه ها مورد تأکید اعضای ستاد قرار گرفت

پسندیدننشست ستاد مدیریت بحران شهرستان آذرشهر(0)نپسندیدننشست ستاد مدیریت بحران شهرستان آذرشهر(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما