کدخبر : 45292
دوشنبه 26 مهر 1395 - 19:09
216 بازدید
فاقددیدگاه
وزیر بهداشت:

هر سه هزار نفر یک مراقب بهداشت خواهند داشت

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت : در حوزه خدمات بهداشتی به ازای هر 3 هزار نفر یک مراقب سلامت در نظر گرفته شده است.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان(مهدی جلیلی): 

دکتر قاضی زاده هاشمی امروز در حاشیه بهره برداری از مرکز جامع خدمات سلامت گوگان افزود : این مراقبهای سلامت با هدف پیشگیری در مراکز جامع خدمات سلامت مستقر می شوند .
وی بخش درمان را پر هزینه دانست و افزود : گستردگی نیازهای مردم در حوزه بهداشت و سلامت دولت و مجلس را بر آن داشته است تا با وجود محدودیت منابع مالی ، مشکلات این حوزه را رفع کنند .
وی گفت : مراکز سلامت در یک سال آینده در تمامی شهرستانهای آذربایجان شرقی ایجاد خواهد شد.
قاضی زاده هاشمی یکی از مشکلات مطرح در حوزه درمان را بی ارزش کردن بیمه روستایی برشمرد و افزود : متاسفانه اگر روستاییان از مسیر ارجاع به پزشک متخصص مراجعه نکنند، باید کل هزینه درمان را پرداخت کنند.
وی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست به رفع مشکل اعتباری و ارزشی بیمه های روستایی اقدام کنند.
وزیر بهداشت از پزشکان نیز خواست، برای بیماران روستایی که از مسیر ارجاع به پزشک مراجعه می کنند، امتیاز بیشتری قائل شوند .
دکتر هاشمی همچنین با تهیه و تحویل یک دستگاه رادیو گرافی به مرکز سلامت گوگان موافقت کرد و قول داد این مرکز در کمترین زمان ممکن به دستگاه سی تی اسکن مجهز شود .

محمداسماعیل سعیدی افزود: کشور در برهه کنونی نیاز مبرمی به خدمات در بخش سلامت دارد و همه مسئولان کشور در همه بخش ها باید در این راستا تلاش کنند.

وی ابراز امیدواری کرد؛ بودجه ۵٠٠ ملیون تومانی برای تجهیز این مرکز هرچه سریع تر تخصیص یافته و دستگاه های جدید و مدرن رادیو گرافی، اتوآنالایزر و سیتی اسکن هرچه سریع تر در این مرکز مستقر و هماهنگی های لازم برای حضور پزشکان متخصص نیز انجام شود.

سعیدی ادامه داد: در بخش‌هایی از گوگان و آذرشهر، مردم به مراکز درمانی دسترسی ندارند، از این رو نیاز است که در این خصوص تدابیر اتخاذ شود تا بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، خانواده‌ای که بیمار دارد، دردی به غیر از بیمارداری نداشته باشد.

وی بیان کرد: برای این مرکز بهداشت، رادیولوژی نیاز است که محل آن را نیز آماده کرده‌اند که در کل از وزیر بهداشت تقاضا داریم ۵٠٠ میلیون را به منظور تجهیز این مرکز در نظر بگیرند.

مرکز جامع خدمات سلامت گوگان صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هزینه کرد ۲۳ میلیارد ریال افتتاح شد .

پسندیدنهر سه هزار نفر یک مراقب بهداشت خواهند داشت(0)نپسندیدنهر سه هزار نفر یک مراقب بهداشت خواهند داشت(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما