کدخبر : 48100
دوشنبه 24 آبان 1395 - 12:47
76 بازدید
فاقددیدگاه
از ۱۲ عنوان کتاب نیروی زمینی ارتش رونمایی شد

پوردستان: نگرانی آمریکایی‌ها از انقلاب اسلامی به خاطر آوردن یک فرهنگ جدید بود

آیین رونمایی از دوازده جلد کتاب منتشرشده از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از چهره‌های فرهنگی در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

آیین رونمایی از دوازده جلد کتاب منتشرشده از سوی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از چهره‌های فرهنگی در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

امیرپوردستان در این مراسم با اشاره به کتاب‌هایی که از آنها رونمایی شد، گفت: امروز از کتاب‌هایی که بیانگر این نکته هستند که سربازان نزاجا پای عهدی که با امام و رهبرشان بسته بودند، مستحکم بودند، رونمایی می‌شود. ما اگر به عقب برویم و تاریخ را ورق بزنیم، این رشادت‌های سربازان نیروی زمین را می‌بینیم که البته این رشادت‌ها در تمام رزمنده‌ها وجود داشته است.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ یک شوک برای آمریکایی‌ها بود و تمام معادلات آنها را برهم زد. قبل از پیروزی انقلاب، جهان به صورت هسته پیرامون اداره می‌شد و دو قطب آمریکا و شوروی جهان را اداره می‌کردند که ایران مهمترین قمر اقمار آمریکا بود. نگرانی آمریکا از انقلاب اسلامی ایران این بود که این انقلاب یک فرهنگ جدید مانند ولایت فقیه، مردم‌سالاری دینی و… را با خود آورده بود و آنها اعتقاد داشتند که این فرهنگ در مرزهای ایران باقی نمی‌ماند و برای همین از ۲۳ بهمن ۵۷ شیوه براندازی را پیش گرفتند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: عملیات ترکیبی یا جنگ هیدریدی یکی از عملیات‌های آمریکایی‌ها بود که علیه ایران اجرا شد. در این جنگ ترکیبی، از تمام اقدامات علیه هدف استفاده می‌شود و ما می‌بینیم که از ۲۳ بهمن ۵۷ تا ۳۱ شهریور ۵۹ تمام این کارها را آمریکایی‌ها علیه ایران به کار بستند. ناامنی در استان‌های مرزی،‌ کودتای نظامی، تحریم اقتصادی، ترور چهره‌های انقلابی و نهایتاً تحمیل جنگ به کشور ما تمام اقداماتی بود که در این مدت انجام شد، اما جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام(ره) و پشتیبانی مردم در برابر این اقدامات ایستادگی کرد.

او اضافه کرد: نیروی زمینی، گمنام و بی‌صدا در این عرصه‌ها فعالیت خود را انجام داده و به شایستگی به وظیفه سربازی خود عمل کرده است. در جریان‌های مقابله با ضدانقلاب، اولین نیرویی که سازماندهی پیدا کرد تا مقابل آنها بایستد نیروی زمینی بود. در فاصله ۲۳ بهمن ۵۷ تا ۳۱ شهریور ۵۹ نیروی زمینی ۲ هزار شهید را به انقلاب تقدیم کردند و این نشان از عمق تدین و اعتقاد نیروی زمینی به ولایت فقیه است.

پوردستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: از ۴۸ هزار شهید ارتش، ۴۶ هزار نفر آنها شهدای نیروی زمینی بودند. در طول هشت سال جنگ تحمیلی، بیش از ۲٫۵ میلیون سرباز توسط نیروی زمینی آموزش داده شد و به جبهه‌ها اعزام شد که این میزان معادل ۲۵۰ لشکر نظامی است و معتقدم که باید این کارنامه به نسل‌های بعد منتقل شود و دیدیم که امام خمینی در سال ۶۸ بر این کارنامه مهر تأیید زدند و مدال افتخار بر سینه ارتش نصب کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان سخنانش گفت: حیف است که این پیشینه در سینه‌ها بماند و به نسل بعد منتقل نشود. یک یاز ابزارهایی که می‌تواند این پیام را به نسل‌ها برساند کتاب است و ما می‌بینیم که کتاب جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ دینی ما دارد، به خصوص که اکنون دشمنان با قدرت برای مقابله با نظام و فرهنگ دینی ما به میدان آمده‌اند، اهمیت کتاب بیشتر هویدا می‌شود.

محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران در بخشی از این مراسم با اشاره به کتاب‌هایی که از آنها رونمایی شد، گفت:‌ رزمنده‌هایی که در طول جنگ تحمیلی سلاح به دست گرفتند تا جامعه ما در امنیت باشد امروز قلم به دست گرفتند تا آن حماسه‌ها را به نسل بعدی منتقل کنند.

وی با اشاره به رشد آمار کتاب پس از پیروزی انقلاب گفت: پیش از انقلاب، سالی ۳ هزار نسخه در کشور منتشر می‌شد، اما ما امروز سالانه رقمی نزدیک به ۶۸ هزار نسخه کتاب منتشر می‌کنیم. بزرگترین نمایشگاهی که در کشور برگزار می‌شود نمایشگاه کتاب است که این نمایشگاه با وجود نمایشگاه‌های صنعتی و تفریحی، پربازدیدترین نمایشگاه نیز به شمار می‌رود. در آخرین نمایشگاهی که در تهران برگزار شد حدود ۷۰۰ هزار نفر در بعضی روزها از نمایشگاه کتاب بازدید کردند، این در حالی است که سال گذشته پس از بازدیدی که از نمایشگاه کتاب مسکو داشتم، دیدم که این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۱۰ هزار متر روزانه پذیرای ۵۰ هزار نفر است، در حالی که ما نمایشگاه کتاب را در فضایی به وسعت ۱۲۰ هزار متر مربع و با بازدیدکنندگانی به طور میانگین روزانه ۵۰۰ هزار نفر برگزار کردیم.

رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به مجموعه باغ کتاب گفت: بزرگترین فروشگاه مسقف جهان برای آمریکایی‌هاست که در فضایی به وسعت ۱۴ هزار مترمربع احداث شده، اما ما امسال در دهه فجر فروشگاهی به وسعت ۶۵ هزار مترمربع را در تپه‌های عباس‌آباد دایر خواهیم کرد.

او در ادامه گفت:‌ ار رزمندگانی که حرف در سینه دارند اما تاکنون مطلبی ننوشته‌اند تقاضا دارم که نترسند و بنویسند چون وقتی قلم روی کاغذ بیاید تمام است. قبل از دفاع مقدس ما رمان جنگی در کشور نداشتیم، اما اکنون هر قدر کتاب در مورد جنگ بنویسیم کم است.

صلاحی گفت: در دفاع مقدس همه کنار هم بودیم و همه مردم از حرف امام(ره) اطاعت می‌کردند، ولی هیچ‌کس به اندازه رزمنده‌ها از امام(ره) تبعیت نداشتند و ای کاش در این مورد باقی طیف‌ها از رزمنده‌ها می‌آموختند.

رئیس سازمان هنری ـ فرهنگی شهرداری تهران در پایان گفت: انقلاب و دفاع مقدس خدمت بسیاری به رشته‌های هنری کردند، و اکنون وقت آن است که رشته‌های هنری به دفاع مقدس خدمت کنند. رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس با مظلومیت جان باختند و بسیاری از آنها سرهایشان توسط دشمن از پیکر جدا شد و در واقع داعش ادامه دهنده راه همان دشمنان است، که البته امروز به واسطه فضای مجازی از جنابت‌ها باخبر می‌شوند وگرنه آن زمان نیز دشمن همین کارها را در مورد رزمندگان ما انجام می‌داد.

همچنین در این مراسم، سرهنگ پاشاپور رئیس سازمان ایثارگران نیروی زمینی ارتش با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، سخنانی گفت.

در پایان این مراسم، ضمن رونمایی از ۱۲ عنوان از کتاب‌های منتشرشده از سوی نیروی زمینی ارتش، از نویسندگان و ناشران این عرصه نیز تجلیل به عمل آمد.
منبع: فارس

پسندیدنپوردستان: نگرانی آمریکایی‌ها از انقلاب اسلامی به خاطر آوردن یک فرهنگ جدید بود(0)نپسندیدنپوردستان: نگرانی آمریکایی‌ها از انقلاب اسلامی به خاطر آوردن یک فرهنگ جدید بود(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما