کدخبر : 49538
شنبه 13 آذر 1395 - 12:35
67 بازدید
فاقددیدگاه

کارشناس آمریکایی: حق با رهبر ایران است تمدید تحریم‌ها نقض برجام است

تحلیلگر سیاسی آمریکایی از ایالت ایندیانا به موضوع تصویب تحریم‌های ضدایرانی و عوامل موثر در این اقدام پرداخت.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

تحلیلگر سیاسی آمریکایی از ایالت ایندیانا به موضوع تصویب تحریم‌های ضدایرانی و عوامل موثر در این اقدام پرداخت.

وی در پاسخ به سوالی درباره تصویب تمدید ۱۰ ساله تحریم‌های ایران از سوی سنا و ادعای مقامات آمریکا مبنی بر عدم نقض توافق هسته‌ای به واسطه این اقدام و همچنین اقدامات بعدی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ جمهوریخواه گفت: پیش از هر چیز باید به این مسئله اشاره کرد که مجلس نمایندگان درحال حاضر در کنترل جمهوریخواهان نیست. کنگره توسط لابی اسرائیل اداره می‌شود و همین مسئله علت اصلی رای مثبت به تمدید تحریم‌ها علیه ایران بود. این اقدام نقض صریح توافق هسته‌ای است و به این معنی است که آمریکا برای اعمال چنین تحریم‌هایی در دنیا تنهاست و این اقدامات موثر نخواهد بود. کشورهای دیگر برای تجارت با ایران وارد عمل خواهند شد که این مسئله به ضرر منافع اقتصادی آمریکا است.

این کارشناس آمریکایی در ادامه اظهارات رهبر انقلاب و تاکید ایشان مبنی بر اینکه تمدید تحریم‌ها به معنی نقض توافق هسته‌ای بوده را تایید کرد و گفت: حق با آیت‌الله خامنه‌ای است. تمدید تحریم‌ها معادل انکار توافق هسته‌ای است.

مایکل جونز در پاسخ به این سوال که واکنش ایران در قبال عدم تحقق تعهدات برجام چگونه باید باشد نیز گفت: ایران باید به دنبال منزوی ساختن آمریکا از دیگر کشورهای حاضر در این توافق بوده و اطمینان حاصل کند که آنها به تعهدات خود عمل کرده. در مقابل نیز ایران باید به تجارت با آنها بپردازد.
منبع: تسنیم

پسندیدنکارشناس آمریکایی: حق با رهبر ایران است تمدید تحریم‌ها نقض برجام است(0)نپسندیدنکارشناس آمریکایی: حق با رهبر ایران است تمدید تحریم‌ها نقض برجام است(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما