کدخبر : 59934
دوشنبه 12 تیر 1396 - 11:18
72 بازدید
فاقددیدگاه

کارگروه سلامت،ایمنی و امنیت غذایی شهرستان آذرشهر

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

احمد علیزاده معاون فرماندار آذرشهر در کارگروه سلامت ، ایمنی و امنیت غذایی  این شهرستان با بیان اینکه سلامت هر فردی در جامعه بعنوان اصل و اساس بهداشت اجتماع است،گفت: وجود بیماری  در یک عضو جامعه در صورت عدم کنترل و مسری بودن می تواند شالوده بهداشتی یک جامعه را به مخاطره بیندازد.

علیزاده ادامه داد: سلامت و بهداشت یک اجتماع در درجه اول اهمیت قرار دارد و اجرای قوانین و پیشرفت یک شهرستان تنها از جامعه سالم انتظار می رود.

معاون فرماندار آذرشهر با اشاره به آغاز فصل شیوع بیماری التور(وبا) اهمیت پیشگیری این بیماری را متذکر شده و اظهار کرد: آموزش افراد جامعه به رعایت بهداشت فردی و عمومی در کنترل این بیماری نقش فوق العاده ای دارد.

وی تصریح کرد: شهرستان آذرشهر به دلیل نزدیکی به مرکز استان بعنوان یکی از مناطق گردشگری سال۲۰۱۸ مطرح شده و عدم مراقبت  و پیشگیری در خصوص بیماریهای مسری می تواند ضربات جبران ناپذیری به صنعت توریسم شهرستان وارد کند.

معاون فرماندار آذرشهر بر اجرایی شدن تمام مصوبات از سوی مسوولین و همچنین نحوه ضد عفونی کردن آب آشامیدنی ، میوه  و سبزیجات و نظارت براستخرها را که از راههای مهم انتقال میکروب التور(وبا) می باشد، تأکید کرد.

علیزاده تأکید کرد رونق گردشگری افزایش اشتغال شهرستان را بدنبال می آورد و تمام ادارات و مسوولین باید در تأمین سلامت و بهداشت اجتماع به سهم خود کوشا باشند.

وی در پایان متذکر شد که کوتاهی مسوولین از خدمات رسانی به مردم شهرستان قابل قبول نبوده و باید نسبت به  ارایه خدمات بخصوص به مردم نیازمند اقدام جدی معمول دارند.

رضا علیزاده رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آذرشهر نیز با بیان توضیحاتی در خصوص بیماری التور،اهمیت توجه به این بیماری را یادآور شد.

وی افزود: مهمترین و شایعترین راه سرایت این بیماری از راه آب آلوده و غذا بوده و اسهال از مهمترین علایم آن است.

علیزاده تصریح کرد: شستشوی جوبها و سطل های آشغال و نیز جمع آوری به موقع زباله ها در پیشگیری از شیوع بیماری التور و حفظ سلامت جامعه نقش زیادی دارد که از شهرداران انتظار داریم در انجام این مهم همت بگمارند.

منبع فرمانداری

پسندیدنکارگروه سلامت،ایمنی و امنیت غذایی شهرستان آذرشهر(0)نپسندیدنکارگروه سلامت،ایمنی و امنیت غذایی شهرستان آذرشهر(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما