کدخبر : 49806
سه شنبه 16 آذر 1395 - 12:14
61 بازدید
فاقددیدگاه
دادستان کل کشور خطاب به برخی مسئولان:

کوتاهی برخی دستگاه‌هاست که شبکه‌های ضد دین فعال شده‌اند/ سیاست بازی و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در نشست «پی جویی موثر و کارامد جرائم سایبری بر استقلال فضای مجازی» تأکید کرد و گفت: حفظ استقلال از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در نشست «پی جویی موثر و کارامد جرائم سایبری بر استقلال فضای مجازی» تأکید کرد و گفت: حفظ استقلال از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی ادامه داد: در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه گاهی به دوستان می گوییم و رسما عرض میکنم که از دست اندرکاران گله مندم و آنها اهتمام لازم را ندارند. البته از جمله کسانی که عضو مقید این گروه است پلیس فتا است اما ای کاش همه دستگاه ها در این زمینه جدی تر عمل کنند و حضور مرتب داشته باشند این درحالی است که گاها خود اعضا نمی آیند و معاونینشان را می فرستند.

وی گفت: وزارت ارشاد متاسفانه از دستگاه هایی است که نمره خوبی به آن نمی دهم و این را آمار نشان می دهد بنده آمار هفتگی را مشاهده میکنم و برخی در عملکرد صفر هستند. باید احساس مسولیت بکنیم.

منتظری تصریح کرد: چند روز پیش وزیر کشور نیز گفت که ولنگاری در فضای مجازی افزایش یافته بنابراین دستگاه های اجرایی نباید کوتاهی کنند و برای شبکه هایی که ضد اخلاق و دین کار میکنند باید ورود جدی تری داشته باشند.

وی ادامه داد: دستگاه ها در این عرصه کوتاهی میکنند کوتاهی های شماست که فضای آلوده و شبکه های ضد دین در این کشور کار و تلاش میکنند. اگر کوتاهی من و شما موجب فساد اخلاقی و آسیب به حامعه شود آیا میتوانید پاسخ خدا را بدهید. سیاست بازی ها و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید مرگ بر این آزادی که همه چیز را به نابودی میکشاند این آزادی نیست بلکه کمال اسارت است.

منتظری افزود: اگر قضور و تقصیری در این کار باشد مسلما در پیشگاه خدا و جامعه و جوانانی که آسیب میبینند مسولیم و باید پاسخگو باشیم.

دادستان کل کشور گفت: وزارت ارتباطات و وزارت ارشاد و پلیس فتا و دولت در این فضای آلوده نجات غریق هستند و نباید کوتاهی کنند. امروز ما اهتمام لازم را در بخش های مختلف نمیبینیم.

اقداماتی در این زمینه انجام داده ایم از جمله تاسیس و اختصاص شعب ویژه جرایم رایانه ای در تمام شهرها و ایجاد معاونت ویژه در امور فضای مجازی در مراکز استان ها پیشگیری از وقوع ارتقا فضای سابیری’ پالایش هوشمندانه فضای مجازی بنده به عنوان دادستان کل از شما میخواهم با پلیس فتا همکاری و جلسات مستمر داشته باشید.

ما انگیزه و مسولیت کار در دادستانی را داریم و امیدواریم ارتباطاتتان را با دادستانی تقویت کنید تا این نابسامانی های موجود برطرف شود.

پیشنهاد بنده این است که شورای عالی فضای مجازی فعال تر عمل کند و به صورت جدی ورود کند تا خروجی جلسات قابل قبول باشد.

همچنین بانک مرکزی نظارت خود را بر فرایندها بیشتر کند و از طرفی پلیس فتا نیز برنامه‌های بیشتری داشته باشد و واقعیت های جامعه را برای مردم بازگو کنند.
منبع: فارس

پسندیدنکوتاهی برخی دستگاه‌هاست که شبکه‌های ضد دین فعال شده‌اند/ سیاست بازی و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید(0)نپسندیدنکوتاهی برخی دستگاه‌هاست که شبکه‌های ضد دین فعال شده‌اند/ سیاست بازی و حرف های عوام فریب را کنار بگذارید(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما