کدخبر : 32976
شنبه 7 فروردین 1395 - 17:22
91 بازدید
فاقددیدگاه

کسب دو سهمیه المپیک برای شمشیربازی ایران با درخشش عابدینی

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

شمشیربازان اسلحه سابر ایران در جایزه بزرگ سئول دو سهمیه المپیک خود را قطعی کردند.

به گزارش ایسنا، در آخرین روز مسابقات جایزه بزرگ شمشیربازی سئول کره جنوبی که انتخابی المپیک نیز است دو نماینده ایران موفق شدند دو سهمیه المپیک کسب کنند.

مجتبی عابدینی نفر ۱۵ رده بندی فدراسیون جهانی شمشیربازی که به خاطر رنکینگ خوبش در روز نخست استراحت داشت در جدول ۶۴ نفره برابر “تام سیز” از فرانسه قرار گرفت و با نتیجه ۱۵ بر ۷ به برتری رسید.

عابدینی دردور بعد به دیدار “وو وو یانگ” قهرمان جهان از کره جنوبی رفت و با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ صاحب برتری شد.

او برای حضور در میان ۸ نفر به مصاف “آرون ژیلاگی” از مجارستان قهرمان المپیک لندن و نفر چهارم رنکینگ جهانی رفت و با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ برابر حریف قدرتمند خود پیروز شد و به جمع ۸ شمشیرباز برتر راه یافت.

این شمشیرباز مجارستانی با شکست علی پاکدامن به این مرحله رسیده بود.

عابدینی تا این مرحله ۲۱ امتیاز المپیکی به دست آورد و حضورش در ریو را قطعی کرد.

او در مرحله یک چهارم با “کیم جانگ ووآن” از کره جنوبی که در جایگاه پنجم رنکینگ قرار دارد بازی کرد. وی در این مرحله نیز روند خوب خود را ادامه داد و با نتیحه ۱۵-۱۴ شمشیرباز کشور میزبان را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. مسابقه نیمه نهایی عابدینی برابر “دیگو اوکچیزی” از ایتالیا تا ساعاتی دیگر برگزار می‌شود.

علی پاکدامن نیز که در روز نخست رقابت‌ها موفق شد حریفان خود را شکست دهد و به جدول ۶۴ نفره برسد در این مرحله برابر “جونمو سانگ” از کره جنوبی قرار گرفت و ۱۵ بر ۹ پیروز شد. اما در دور بعد برابر “آرون ژیلاگی” مجارستانی ۱۵ بر ۱۳ شکست خورد تا از صعود به مرحله بعد و رویارویی با هم وطن خود عابدینی بازبماند.

با توجه به نتایج کسب شده مجتبی عابدینی موفق شد از طریق رنکینگ جهانی سهمیه المپیک ریو را کسب کند. ۱۴ شمشیرباز برتر جهان به صورت مستقیم راهی المپیک می‌شوند. از هر کشور تنها دو شمشیرباز می‌توانند از این طریق سهمیه بگیرند و سومین شمشیرباز از یک کشور اگر در میان این ۱۴ نفر باشند حذف می‌شوند و سهمیه به نفر بعدی تعلق می‌گیرد.

بنابراین با سهمیه عابدینی و دو شمشیرباز برتر کره جنوبی از طریق رنکینگ جهانی که در آسیا جزو سه نفر نخست هستند علی پاکدامن به عنوان برترین شمشیرباز آسیا در اسلحه سابر راهی المپیک ریو شد.

پسندیدنکسب دو سهمیه المپیک برای شمشیربازی ایران با درخشش عابدینی(0)نپسندیدنکسب دو سهمیه المپیک برای شمشیربازی ایران با درخشش عابدینی(0)
امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما