مذاکرات امیرعبداللهیان با مقامات کویت

پایگاه خبری توفارقان:معاون خاورمیانه وزیر امور خارجه در کویت با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد. به گزارش مهر، معاون عربی و افریقای وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس بین المللی کمک به اوارگان سوریه در کویت با معاون اول نخست وزیر و  وزیر خارجه  کویت  دیدار و از برگزاری موفق اجلاس تشکر …

پایگاه خبری توفارقان:معاون خاورمیانه وزیر امور خارجه در کویت با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مهر، معاون عربی و افریقای وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس بین المللی کمک به اوارگان سوریه در کویت با معاون اول نخست وزیر و  وزیر خارجه  کویت  دیدار و از برگزاری موفق اجلاس تشکر کرد. وی همچنین در رایزنی با اقای خالد جارالله قائم مقام وزارت خارجه کویت در خصوص همکاری های دو جانبه و اخرین تحولات منطقه از جمله یمن ,عراق ,بحرین و سوریه گفتگو نمود.

معاون وزیر امور خارجه ضمن تشکر از امیر دولت کویت جهت برگزاری سومین کنفرانس بین المللی کمک به اوارگان سوریه، برگزاری منظم کمیسیون مشترک و کمیته های مشترک دو کشور نشان دهنده اراده دو طرف برای توسعه روابط و همکاری های دوجانبه می باشد. طرفین سفر سالجاری امیر کویت به تهران را نقطه عطفی در روابط دو کشور خوانده و بر اهمیت سفر رییس جمهور اسلامی ایران به کویت تاکید نمودند.

امیرعبداللهیان با ابراز تاسف از حملات نظامی خارجی علیه کشور یمن و کشته شدن مردم بی گناه این کشور در این حملات خواستار توقف هر گونه اقدام نظامی علیه یمن شد

معاون عربی و افریقا افزود تحولات چند ساله اخیر در منطقه نشان داده است که اقدامات نظامی و خشونت امیز نه تنها مشکلات را حل نکرده بلکه اوضاع را در عراق ,سوریه ,بحرین و اخیرا در یمن پیچیده تر کرده است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران بر این اعتقاد است که مشکلات بوجود امده در این کشورها صرفا راهکار سیاسی دارد بر ضرورت توقف سریع عملیات نظامی و اقدامات خشونت امیز و انجام گفتگوهای جدی بین اطراف مختلف یمنی  تاکید نمود.

معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به سوابق دیدار بعمل امده فیمابین وزرای خارجه ایران و سعودی در نیویورک و دیدار خود با سعود الفیصل در ریاض، بر اهمیت تداوم گفتگوهای دو کشور اشاره و از اقدامات نظامی سعودی علیه یمن انتقاد کرد.

خالد جارالله قائم مقام وزیر خارجه کویت نیز با ابراز خرسندی از مناسبات سیاسی فیمابین و تشکر از مشارکت کشورمان در این اجلاس، اوضاع  یمن را  پیچیده توصیف کرد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت نیل به راه کار سیاسی  مناسب در قبال تحولات منطقه و بویژه یمن، نقش جمهوری اسلامی ایران را در این تحولات  تاثیرگذار دانست. وی وضعیت اوارگان سوری را ناگوار خواند و هدف از برگزاری این اجلاس را کاهش دردهای مردم سوریه بیان نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *