گفتگوی تلفنی روحانی با امیر قطر

پایگاه خبری توفارقان–آذرشهر,گوگان,ممقان: رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه برای استقرار صلح و آرامش، ماه مبارک رمضان را ماه تقویت اخوت و دوستی میان مسلمانان دانست و ابراز امیدواری کرد: درگیریها و نزاع‌ها در سرزمین‌های اسلامی در ماه مبارک رمضان متوقف و هر چه سریعتر ثبات و آرامش جایگزین آن شود. حجت‌الاسلام و …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر,گوگان,ممقان:

رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت همکاری کشورهای منطقه برای استقرار صلح و آرامش، ماه مبارک رمضان را ماه تقویت اخوت و دوستی میان مسلمانان دانست و ابراز امیدواری کرد: درگیریها و نزاع‌ها در سرزمین‌های اسلامی در ماه مبارک رمضان متوقف و هر چه سریعتر ثبات و آرامش جایگزین آن شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در تماس تلفنی امیر قطر با وی، ضمن ابراز تاسف از حوادث درگیری‌های منطقه گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا درگیری و خونریزی میان برادران مسلمان متوقف شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به گسترش تروریسم و فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه، اظهارداشت: همه کشورهای منطقه از مساله تروریسم رنج می‌برند چرا که اقدامات گروه‌های تروریستی به نفع هیچ کدام از کشورهای منطقه نیست و سد و مانع بزرگی برای توسعه منطقه و تقویت روابط میان کشورها است.

دکتر روحانی، بر امداد و کمک رسانی به آسیب دیدگان جنگ در همه کشورها به ویژه یمن تاکید کرد و خواستار تلاش کشورها برای امدادرسانی به آسیب دیدگان و حل مشکلات منطقه شد.

رئیس‌جمهور در ادامه با تاکید بر علاقه‌مندی کشورمان برای گسترش مناسبات با همه کشورهای دنیا به ویژه همسایگان گفت: زمینه‌ها و ظرفیت های بسیار خوبی در عرصه سیاسی و اقتصادی میان ایران و قطر وجود دارد که باید از آن به بهترین نحو استفاده شود.

امیر قطر هم در این تماس تلفنی با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به دکتر روحانی و درخواست ابلاغ سلام وی به مقام معظم رهبری، گفت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران، دیرینه، تاریخی و مستحکم است و ما خواهان تقویت بیش از پیش این روابط هستیم.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی اظهارداشت: ممکن است گاهی در برخی مسایل، اختلاف دیدگاه وجود داشته باشد اما دو کشور دوست، برادر و همسایه باید از این موانع عبور کنند.

امیر قطر با استقبال از گسترش بیش از پیش روابط اقتصادی و تجاری میان تهران و دوحه گفت: قطر برای تقویت و رونق همکاری ها و مبادلات تجاری میان دو کشور، امکانات ویژه ای را احداث کرده است.

شیخ تمیم با تاکید بر نقش و جایگاه مهم ایران در حل و فصل مسایل منطقه‌ای افزود: ایران می تواند نقش بسیار مهمی در استقرار صلح و آرامش در منطقه ایفا کند و همه ما وظیفه داریم در ایام ماه مبارک رمضان برای تقویت صلح و امنیت منطقه کوشش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای حل مناقشات منطقه به ویژه در یمن، عراق و سوریه، باید زبان گفت‌وگو به جای درگیری‌ها حاکم شود، گفت: وزارت خارجه‌های دو کشور با تقویت ارتباطات خود باید همه راه حل ها را برای حفظ منافع ملت های دو کشور و منطقه به کار گیرند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *