رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 28 آبان 1394 - 19:00
  • کد خبر : ۲۵۵۴۴
  • مشاهده :187 views

آژانس: ایران برچیدن سانتریفیوژها را آغاز کرده است

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر کرده اقدام ایران در برچیدن سانتریفیوژها را تأیید کرده است. به گزارش فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد ایران عقب راندن برنامه هسته‌ای خود را مطابق توافقات برجام آغاز کرده است. این […]

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر کرده اقدام ایران در برچیدن سانتریفیوژها را تأیید کرده است.

به گزارش فارس، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد ایران عقب راندن برنامه هسته‌ای خود را مطابق توافقات برجام آغاز کرده است.

این ارزیابی به گزارش آسوشیتدپرس، در گزارشی منتشر شده که در اختیار اعضای شورای امنیت ملی و تعداد محدودی از کشورهای دیگر قرار گرفته است.

تاریخ اجرای توافق هسته‌ای، ۱۸ اکتبر بوده است. گزارش آژانس حاکی است، ایران از آن زمان، شمار سانتریفیوژهای خود را کاهش داده است.

نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل متحد خاطرنشان می‌کند که تعداد سانتریفیوژهای ایران در تاریخ ۱۵ نوامبر، برابر با ۱۱۳۰۸ دستگاه بوده است. مطابق گزاش آژانس، ایران ۴۵۳۰ دستگاه از سانتریفیوژهای خود را جمع‌آوری کرده است.

خبرگزاری رویترز، بر اساس رویت نسخه‌ای از این گزارش نوشته آژانس تصریح می‌کند میزان ذخایر اورانیوم کم‌غنای ایران در طول سه ماه گذشته افزایش یافته است. این در حالی است که ایران باید به موجب برجام از ذخائر اورانیوم خود بکاهد.

گزارش آژانس همچنین خاطر نشان می‌کند ایران سانتریفیوژهای خود هم در سایت نطنز و هم در فردو را منتقل کرده است. گزارش آژانس اشاره‌ای به سایت اراک نکرده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه