موگرینی: برجام یک موفقیت ساخته دست زنان بود

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی ویدئویی به مناسبت روز جهانی زن با اشاره به شمار بالای زنان در تیم مذاکره‌کننده گروه ۱+۵، گفت: برجام موفقیتی برای زنان بود. به گزارش فارس، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه توافق هسته‌ای با ایران را …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان:

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی ویدئویی به مناسبت روز جهانی زن با اشاره به شمار بالای زنان در تیم مذاکره‌کننده گروه ۱+۵، گفت: برجام موفقیتی برای زنان بود.

به گزارش فارس، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه توافق هسته‌ای با ایران را «موفقیتی دست ساخته زنان» توصیف کرد.

موگرینی: برجام یک موفقیت ساخته دست زنان بود

وی که به مناسبت روز جهانی زن ویدئویی کوتاه منتشر کرده، در ابتدای پیامش به مذاکرات هسته‌ای با ایران و تعداد بالای زنان در تیم مذاکره‌کننده گروه ۱+۵ اشاره کرده است.

موگرینی گفت: «روز زن، مرا یاد دو عکس می‌اندازد که وقتی توافق بر سر برنامه هسته‌ای ایران به دست آمد، در وین انداختیم. در تصویر رسمی، من تنها زنی هستم که حضور دارم. اما در تصویر دوم، که عکسی از تیم مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا است، تعداد زنان دو برابر تعداد مردان است. در تیم ایالات متحده نیز همین وضعیت بود.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: «این موفقیتی برای سیاست خارجی ما و موفقیتی دست ساخته زنان بود.»

موگرینی: برجام یک موفقیت ساخته دست زنان بود

وی در ادامه گفت چالشی که اکنون وجود دارد، کاهش این اختلاف بین تصویر عمومی و تصویر پشت صحنه و اعطای نقش‌های علنی بیشتر به زنان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *