کری برای مذاکره با پوتین به روسیه می رود

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  وزیر امور خارجه آمریکا خروج نیروهای روسیه از سوریه را “مرحله‌ای بسیار مهم” در روند صلح این کشور خواند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان کری،‌ وزیر امور خارجه آمریکا گفت: اطلاعیه روسیه در خصوص خروج نیروهای هوایی‌اش از سوریه به همراه ادامه حفظ …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

وزیر امور خارجه آمریکا خروج نیروهای روسیه از سوریه را “مرحله‌ای بسیار مهم” در روند صلح این کشور خواند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان کری،‌ وزیر امور خارجه آمریکا گفت: اطلاعیه روسیه در خصوص خروج نیروهای هوایی‌اش از سوریه به همراه ادامه حفظ آتش‌بس و مذاکرات سیاسی پیش رو، نقطه عطف مهمی در روند صلح سوریه محسوب می‌شود.

وی افزود: با توجه به توقف اقدامات خصمانه و اطلاعیه روز گذشته روسیه مبنی بر اینکه بخشی از نیروهایش را فورا از سوریه خارج می‌کند و مذاکرات سیاسی در روزهای آتی در ژنو مجددا برگزار شود، می‌توان گفت، ما به مرحله بسیار مهمی در روند صلح سوریه رسیده‌ایم.

این اظهارات جان کری در حالی صورت می‌گیرد که قرار است وی در چند روز آتی برای مذاکره با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه حول محور روند صلح سوریه به مسکو سفر کند.

کری گفت: من در چند روز آتی به مسکو خواهم رفت تا با پوتین و لاوروف دیدار و درباره اینکه چگونه می‌توانیم به طور موثر روند صلح سوریه را پیش ببریم و از موقعیت کنونی نهایت استفاده را ببریم، مذاکره کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *