رفتن به بالا
  • سه شنبه - 3 فروردین 1395 - 00:21
  • کد خبر : ۳۲۸۰۳
  • مشاهده :115 views

بازتاب بیانات رهبر انقلاب در رسانه‌های خارجی

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  سخنان روز یکشنبه مقام معظم رهبری در اجتماع ده‌ها هزار نفر از زائران حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) درباره توافق هسته‌ای، تحریم‌ها، رابطه با آمریکا و دیگر مسائل سیاسی و اقتصادی با بازتاب زیادی از سوی رسانه‌های خارجی روبرو شد. سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام […]

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

سخنان روز یکشنبه مقام معظم رهبری در اجتماع ده‌ها هزار نفر از زائران حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) درباره توافق هسته‌ای، تحریم‌ها، رابطه با آمریکا و دیگر مسائل سیاسی و اقتصادی با بازتاب زیادی از سوی رسانه‌های خارجی روبرو شد.
سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری از سوی خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های مختلف جهان مانند رویترز، آسوشیتدپرس، بی بی سی، شبکه تلویزیونی راشاتودی، روزنامه‌ وال استریت ژورنال، روزنامه‌ صهیونیستی اورشلیم پست، دویچوله، ای بی سی نیوز، یورو نیوز، اینترنشنال بیزینس تایمز و بسیاری دیگر از پایگاه‌های خبری منتشر شد.

خبرگزاری رویترز با این عنوان که رهبر ایران می‌گوید آمریکا پس از توافق هسته‌ای هنوز دشمن است، نوشت: رهبر انقلاب اسلامی روز یکشنبه با هشدار نسبت به این که ایرانیان نباید به دشمن قدیمی خود اعتماد کنند، گفت که آمریکا به طور بنیادی هنوز با ایران دشمن است و سیاست‌هایش مزایای رفع تحریم‌ها را تضعیف می‌کند.

این خبرگزاری در ادامه نوشت: ‌آیت الله علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران گفت که ترس از قوانین آمریکا کمپانی‌های خارجی بزرگ به خصوص در بخش اقتصادی را از ایران دور نگه می دارد.

رویترز ا‌ضافه‌ کرد‌: مطابق با توافق هسته‌ای بسیاری از تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در ماه ژانویه لغو شد، اما بانک‌های اروپایی و دیگر شرکت‌ها عمدتا به دلیل باقی‌ ماندن تحریم‌های آمریکا وارد معرکه نشده‌اند. آیت الله خامنه‌ای گفت این نشانه‌ای است که ایران باید به لحاظ اقتصادی به خود متکی باشد، زیرا آمریکا و متحدانش شرکای قابل اعتمادی نیستند.

وی افزود: در کشورهای غربی و مناطقی که تحت نفوذ آمریکا است معاملات بانکی و بازگرداندن پول‌های ما از بانک‌های آنها دچار مشکل است، زیرا (بانک‌ها) از آمریکایی‌ها می‌ترسند.

رویترز در ادامه درباره سخنان رهبر انقلاب درباره آزمایش موشکی نوشت: وی همچنین گفت آمریکا مسئولیتی در متوقف ساختن توسعه توان دفاعی ایران از جمله موشک‌ها یا انجام رزمایش نظامی را ندارد. آمریکا در منطقه خلیج فارس چند هزار کیلومتر با کشورشان فاصله دارند و با کشورهای منطقه رزمایش برگزار می‌کنند اما اگر ما در حریم امنیتی خود رزمایش انجام می‌دهیم آنها با صدای زیاد اعتراض می‌کنند.

همچنین پایگاه خبری بی بی سی انگلیس با این عنوان «آمریکا بانک‌های ایران را تضعیف می کند» نوشت: ‌آیت الله خامنه‌ای در شهر مذهبی مشهد در اولین روز سال جدید ایرانیان، گفت آمریکا به استفاده از موقعیتش برای فشار بر ایران ادامه می‌دهد.

وی با مقصر دانستن آمریکایی‌ها برای مشکلات بانک‌های ایرانی گفت که معاملات بانکی ما در کشورهای غربی و دیگر کشورها با مشکلاتی مواجه است.

شبکه تلویزیونی راشاتودی نیز در پایگاه خبری خود نوشت: ‌آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران از آمریکا برای مشکلاتی که کشورش در سیستم مالی بین‌المللی به رغم توافق تاریخی هسته‌ای با آن روبروست انتقاد کرد و گفت واشنگتن فقط تحریم‌ها را روی کاغذ برداشته است.

وی در سخنرانی آغاز سال نو ایران گفت: نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا برای بهتان زدن به ایران در سخنرانی‌هایشان با یکدیگر ر‌قا‌بت کرده‌اند و این نشانه دشمنی است.

خبرگزاری آسوشتیدپرس نیز نوشت: رهبر معظم ایران روز یکشنبه گفت که واشنگتن با وجود پیام باراک اوباما به مناسبت آغاز سال نو به دشمنی‌اش با تهران ادامه می‌دهد.

وی گفت: آمریکا از یک طرف پیام تبریک سال نو می‌فرستد و از طرف دیگر آنها تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را حفظ کرده‌اند، این دشمنی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه