برگزاری رزمایش پیامبراعظم نمایش اقتدار نظامی کشور است

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  علما و روحانیون اهل سنت سیستان و بلوجستان در واکنش برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم توسط سپاه پاسداران در منطقه جنوب شرق کشور عنوان کردند: برگزاری رزمایش پیامبر اعظم نمایش اقتدار نظامی کشور است. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ …

علما و روحانیون اهل سنت سیستان و بلوجستان در واکنش برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم توسط سپاه پاسداران در منطقه جنوب شرق کشور عنوان کردند: برگزاری رزمایش پیامبر اعظم نمایش اقتدار نظامی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ رزمایش امنیتی پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با حضور سرلشگر باقری، سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و فرماندهان قرارگاه قدس و سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این استان در حال برگزاری است، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان نیز همانند سایر مردم کشور برگزاری این رزمایش را باعث افزایش اقتدار و امنیت کشور بیان کردند.

 

برگزاری رزمایش پیامبر اعظم نمایش اقتدار نظامی کشور است

امام جمعه اهل سنت سراوان در گفت وگو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: برگزاری رزمایش بزرگ پیامبر اعظم نمایش آمادگی دفاعی و اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران است.

مولوی عبدالصمد ساداتی افزود: امروز بسیاری از کشورهای جهان و دولت های اسلامی چشم امید به قدرت جمهوری اسلامی دوخته اند و انجام چنین رزمایش هایی نه تنها امنیت مرزی کشور را تامین می کند بلکه باعث ایجاد حس امنیت و امید در کشورهای همسایه نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه  انجام این رزمایش ها باعث افزایش امنیت داخلی کشور می شود، خاطر نشان کرد: افزایش قدرت نظامی جمهوری اسلامی تهدیدی برای دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی است و گرنه تمام کشورهای جهان بر صلح آمیز بودن فعالیت های ایران تاکید دارند.

مولوی ساداتی تاکید کرد: انجام این رزمایش ها برای جنگ نیست بلکه هدف آمادگی دفاع همه جانبه از کشور است چرا که امروز تنها کشورهای قدرتمند که آمادگی دفاعی و قدرت نظامی داشته باشند، می توانند در مقابل زرگویان جهان ایستادگی کنند.

وی با بیان اینکه افزایش توان دفاعی کشور می تواند نقش مهمی در مذاکرات و روابط بین الملل داشته باشد، تصریح کرد: برخی عنوان می کنند امروز دنیای مذاکره و گفت و گو است نه موشک، اما باید بدانند که گفت و گویی که پشت آن قدرت نباشد و پشتیبانی دفاعی محکم و قوی نداشته باشد، هیچ کشوری به آن بها نمی دهد و در مذاکره نیز موفق نخواهد بود.

امام جمعه اهل سنت سراوان اذعان داشت: سپاه پاسداران نقش کلیدی و مهمی در ایجاد وحدت و امنیت در کشور و استان سیستان و بلوچستان ایفا می کند، سپاه نیرویی از بطن مردم است و از اول انقلاب تاکنون همراه مردم بوده است و دشمنان بدانند تبلیغات مغرضانه آنها نمی تواند مردم را از بدنه انقلاب و سپاه جدا کند.

وی با اشاره به تبلیغات سوی دشمنان و گمراهان برعلیه سپاه پاسداران، بیان کرد: هر زمان دشمن علیه نیرویی از ما موضع گیری کند بدانید حرکت آن نهاد در مسیر حق است  و سبب ایجاد رعب و وحشت در دشمنان شده است، سپاه هم در بحث دفاع از انقلاب و کشور وهم در بحث سازندگی و ایجاد اخوت و برادری در کشور پیشتاز بوده است.

وی با اشاره به نقش علما در افزایش وحدت، افزود: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است و از راهی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی وارد می شود که یکی از این راهها تفرقه است  بنابراین وحدت یکی از نیازهای ضروری کشور ماست و علمای شیعه و سنی نقش موثری در ایجاد وحدت دارند چراکه مردم حرف علما را سرلوحه کار خویش قرار می دهند.

 

برگزاری چنین رزمایش هایی اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان می کشد

مدرس حوزه علمیه اهل سنت شهرستان سیب و سوران نیز درباره برگزاری رزمایش پیامبر اعظم به خبرنگار ما اظهار کرد: سپاه و بسیج نمادی از مردم ایران است و ملت ایران جزیی از خانواده سپاه و بسیج است، امروز به برکت سپاه پاسداران امنیت فراوانی در کشور به خصوص در استان سیستان و بلوچستان حکمفرماست.

مولوی ابراهیم جهانی با بیان اینکه برگزاری رزمایش پیامبراعظم نمایش قدرت نظامی جمهوری اسلامی به دشمنان انقلاب است، افزود: برگزاری این رزمایش ها توجه تمام کشورهای جهان  را به سوی کشور ما جلب کرده است و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان می کشد.

وی خاطر نشان کرد: سپاه نهادی مردمی است و فعالیت های سپاه نقش عمده ای در افزایش وحدت داشته است چراکه با ایجاد وحدت، امنیت  و آرامش را به مردم استان هدیه داده است و هنگامی که مردم با یکدیگرمتحد شوند وحدت افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه ملت ما باید هوشیارباشد تا دشمن روزنه ای برای نفوذ در کشور نیابد، تاکید  کرد: هریک از علمای شیعه و سنی نقش ویژه ای در ایجاد وحدت و اخوت دارند و باید روشنگری کرده و مردم را آگاه کنند چرا که با وجود خدا، پیامبر و قبله  واحد میان شیعه و سنی،  تفرقه معنایی ندارد.

 

سپاه محور ایجاد وحدت و اخوت در کشور است

امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه نیز در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: برگزاری این رزمایش ها، توانایی دفاعی و فکری دانشمندان نظامی کشور را به رخ جهانیان به خصوص دشمنان انقلاب می کشد.

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور افزود: امروز به برکت وجود سپاه پاسداران، ایرانی مقتدر داریم و سپاه نه تنها از اقتدار کشور حفاظت می کند بلکه حامی کشورهای مستضعف جهان است.

وی خاطر نشان کرد: سپاه محور ایجاد وحدت و اخوت در کشور و برگرفته از آرمان ها حضرت امام خمینی(ره)  و رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب است و نقش مهمی در ایجاد امنیت و اقتدار و حفظ تمامیت ارضی کشور جمهوری اسلامی دارد.

وی با اشاره به نقش تکیه بر توان داخلی در افزایش اقتدار کشور، تاکید کرد: کسانی گمان می کنند رابطه با آمریکا کشور را مقتدر و قدرتمند می کند، باید بدانند که این افکار ساده لوحانه است و اقتدار کشور ما در گرو قدرت و توان نظامی، دفاعی و تکیه بر توان داخلی ماست.

مولوی ریگیان پور اذعان کرد: سپاه خدمات ارزشمندی در افزایش وحدت داشته و به خصوص در منطقه بلوچستان خدمات ارزنده ای به مردم اهل سنت ارائه کرده است، امروز مردم اهل سنت با افتخار لباس سپاه و بسیج را به تن کرده و از کشور دفاع می کنند.

وی با اشاره به نقش علمای تشیع و تسنن در ایجاد وحدت، بیان کرد: مردم از علما الگو می گیرند و علمای اهل تسنن و تشیع نیز کوشش ویژه ای در ایجاد وحدت دارند به خصوص در این استان نقش مهمی در ایجاد وحدت و برادری دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *