سوئیفت مانع اجرایی شدن توافق های تجاری ایران

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  در ۱۵ مارس، ایران از ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا درخواست کمک و دسترسی به سیستم مالی جهانی کرد، اما کاخ سفید اعلام داشت که توافق هسته‌ای چنین دسترسی‌ای به تهران نمی‌دهد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سناباد نیوز، خبرگزاری دیلی نیوز نوشت: …

در ۱۵ مارس، ایران از ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا درخواست کمک و دسترسی به سیستم مالی جهانی کرد، اما کاخ سفید اعلام داشت که توافق هسته‌ای چنین دسترسی‌ای به تهران نمی‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سناباد نیوز، خبرگزاری دیلی نیوز نوشت: بعد از رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، احمد داوود اوغلو نخست‌وزیر ترکیه و حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در ۱۵ آوریل بر سر بهبود همکاری اقتصادی با اولویت‌دهی به بانکداری توافق کردند. در جلسه داوود اوغلو و روحانی، دو کشور همچنین توافق کردند تا مبادلات و سرمایه‌گذاری‌های فی‌مابین را افزایش دهند.

نخست‌وزیر ترکیه در ماه مارس از تهران دیدار کرد. در آن زمان، دو کشور توافقات تجاری دوجانبه‌ای به ارزش ۳۰ میلیارد دلار به امضا رساندند. اما ایران تنها توانسته چند توافق تجاری با کشورهای خارجی را به مرحله عمل برساند. ابهام در سیستم تبادلات بانکی خارجی با ایران بعد از رفع تحریم‌های هسته‌ای، بیشتر توافق‌های امضا شده میان ایران و کشورهای خارجی را به حالت تعلیق درآورده است.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

در ۱۵ مارس، ایران از ایالات‌متحده و اتحادیه اروپا درخواست کمک و دسترسی به سیستم مالی جهانی کرد، اما کاخ سفید اعلام داشت که توافق هسته‌ای چنین دسترسی‌ای به تهران نمی‌دهد.

خبرگزاری بی‌بی‌سی در این راستا نوشت: شرکت آمریکایی پیمنت‌وال Paymentwall در سایت رسمی خود اعلام کرده که اقدامات لازم برای هماهنگی و اتصال به شبکه شتاب را فراهم آورده است. در اطلاعیه این شرکت آمده است تا زمان اتمام پروسه یکپارچه شدن با شتاب، پیمنت‌وال پیش از هر چیز مطمئن خواهد شد که با آخرین قوانین وزارت خزانه‌داری آمریکا منافاتی ندارد.

در صورت اتمام این روند، بازرگانان سراسر جهان می‌توانند کسب‌وکار خود را با استفاده از شبکه شتاب به ایران بیاورند و این کار با پذیرش کارت‌های اعتباری و ریال ایران آغاز می‌شود. اتصال پیمنت‌وال به شتاب، نخستین بار در ۱۲ آوریل در سایت این شرکت اعلام شد اما این خبر پس از استقبال کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی، بعد از چند ساعت از سایت و حساب‌های کاربری این شرکت در شبکه‌های اجتماعی حذف شد. شرکت پیمنت‌وال در پاسخ به علت حذف این خبر در توییتر نوشت که قصد ندارد تا در اعلام چنین خبر مهمی سوءتفاهمی وجود داشته باشد و به زودی این خبر را دوباره اعلام خواهد کرد.  در اطلاعیه جدید این شرکت، بررسی‌ها و هماهنگی‌های آن با وزارت خزانه‌داری آمریکا اضافه شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *