تالاب هورالعظیم دیگر کانون گرد و غبار نیست

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به گرد و غبارهای اخیر استان خوزستان گفت: گردوغبارهای اخیر از کشورهای عربستان سعودی و عراق وارد شدند و در واقع این آلودگی‌ هوا منشاء بین‌المللی و بیرونی داشت و بسیاری از کانون‌های گردوغباری داخل تقریبا مشکلاشان حل شده است. معصومه …

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به گرد و غبارهای اخیر استان خوزستان گفت: گردوغبارهای اخیر از کشورهای عربستان سعودی و عراق وارد شدند و در واقع این آلودگی‌ هوا منشاء بین‌المللی و بیرونی داشت و بسیاری از کانون‌های گردوغباری داخل تقریبا مشکلاشان حل شده است.

معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه “چه فکری قرار است برای حل مشکل گرد و غبار خوزستان شود؟” گفت: فکر شده و کار هم بسیار انجام گرفته است.

وی با اشاره به گرد و غبارهای اخیر استان خوزستان افزود: گردوغبارهای اخیر از کشورهای عربستان سعودی و عراق وارد شدند و در واقع این آلودگی‌ هوا منشاء بین‌المللی و بیرونی داشت و بسیاری از کانون‌های گردوغباری داخل تقریبا مشکلاشان حل شده است.

رئیس سازمان محیط زیست تصریح کرد: بخشی از کانون‌های گرد و غباری داخل در این آلودگی‌ها اثرگذار بودند ولی چون باران خوبی باریدن گرفت و کارهای خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته است، مشکل به زودی حل شد.

ابتکار با اشاره به آب‌گیری تالاب‌ها گفت: برای مثال تالاب هورالعظیم دیگر کانون گرد و غبار نیست و تقریبا از سال گذشته با آب‌گیری که اتفاق افتاده، شرایط خیلی بهتری دارد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *