مرموزترین بیماری را بشناسید

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه کاهش دریافت کالری از طریق کاهش قندهای ساده، چربی و نمک از اولویت‌های کاری این سازمان در سال ۹۵ است، بیماری «دیابت» به عنوان مرموزترین بیماری را تشریح کرد. به گزارش …

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه کاهش دریافت کالری از طریق کاهش قندهای ساده، چربی و نمک از اولویت‌های کاری این سازمان در سال ۹۵ است، بیماری «دیابت» به عنوان مرموزترین بیماری را تشریح کرد.
به گزارش  تسنیم، بهروز جنت – مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در همایش ملی نشان ایمنی و سلامت که همزمان با پنجمین روز از هفته سلامت برگزار شد، با تاکید بر ضرورت حمایت سازمان‌های نظارتی و صنایع غذایی برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر اظهار داشت: بیشترین مخاطره جامعه ما بیماری‌های غیرواگیر است که خطرناکترین و مرموزترین آنها دیابت است.
وی با اشاره به اینکه، کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر نظیر دیابت در آینده نزدیک تمام بودجه‌های سلامت خود را به سمت خود می‌کشاند، افزود: در همین راستا کاهش دریافت کالری از طریق کاهش قندهای ساده، چربی و نمک از اولویت‌های کاری این سازمان در سال ۹۵ است.
به گفته جنت برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر کمک سازمان های نظارتی و صنایع غذایی لازم است و کاهش دغدغه‌های تولید کنندگان و تامین کنندگان مواد غذایی از دیگر برنامه‌های امسال سازمان غذا و دارو است که به این منظور سامانه www.ttac.ir را راه اندازی کردیم که در ماه جاری قسمت مربوط به ثبت واردات مواد اولیه فعال می‌شود.
مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو عنوان کرد: دریافت پروانه از طریق این سامانه از دیگر برنامه‌های امسال سازمان غذا و دارو است تا هر کسی که می‌تواند محصول خوب با فرمولاسیون مناسب سلامت ارائه دهد تا با ثبت در این سامانه و حذف بروکراسی‌های اداری با تنوع بیشتر و تمرکز بر ارتقای سلامت محصولات خود در راه اهداف سلامت محور گام بردارند.
جنت گفت: امیدوارم بتوانیم با این شیوه تنوع محصولات غذایی و سلامت‌محور را که دغدغه مردم است، ایجاد کرده و محصولی خوب با اندازه کافی و در راستای اهداف سلامت‌محور در اختیار مردم قرار دهیم. بنابراین امیدواریم با کمک شما تولیدکنندگان به این اهداف دست یابیم.
به گزارش وزارت بهداشت، در همایش ملی نشان ایمنی و سلامت با حضور وزیر بهداشت از سایت www.ttac.ir رونمایی و از ۹ نفر از مسؤلان صنایع غذایی که به طرح اصالت (شناسنامه محصول از تولید تا مسیر طی شده ازمایشگاهی) توجه ویژه و اهتمام داشتند تقدیر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *