پیشنهاد می کنم دولت غارت ظالمانه اموال ایران را با یک تیم حقوقی قوی تر پیگیری کند

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  محمود صادقی با اشاره به حکم اخیر دیوان عالی آمریکا مبنی بر برداشت ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده کشورمان گفت: به نظر من دولت در جریان این پرونده از تیم حقوقی قوی، موثر و خوبی بهرمنده نشده است. اگر دفاعیات موثری صورت می‌گرفت شاید پرونده …

محمود صادقی با اشاره به حکم اخیر دیوان عالی آمریکا مبنی بر برداشت ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده کشورمان گفت: به نظر من دولت در جریان این پرونده از تیم حقوقی قوی، موثر و خوبی بهرمنده نشده است. اگر دفاعیات موثری صورت می‌گرفت شاید پرونده به اینجا ختم نمی‌شد. در حال حاضر این پرونده یک بُعد سیاسی دارد و از طرف دیگری این پرونده ایراداتی هم دارد و من به طور کلی پیشنهاد می‌کنم که دولت این پرونده را با تیم حقوقی قوی‌تری پیگیری کند.

محمود صادقی منتخب مردم تهران در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به حکم اخیر دیوان عالی آمریکا مبنی بر برداشت ۲ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده کشورمان اظهار داشت: این موضوع یک پرونده‌ی قدیمی است که پس از ماجرای لانه جاسوسی و طبق توافقی که دو طرف انجام دادند مقرر شد که یک حساب مشترکی باز شود و هردو طرف تا یک سقفی باید این حساب را برای پرداخت غرامت به هریک از طرفین پُر کنند.

وی افزود: آمریکا به ناحق بخشی از اموال ما را بلوکه کرده است و در برخی از آرایی که صادر می‌کنند، حکم به برداشت از آن اموال می‌دهند که این امر غیرقانونی و کاملا مخالف موازین حقوقی و بیانیه الجزایر است.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم با بیان اینکه اصل موضوع پرونده کذب است چرا که انفجار صورت گرفته ربطی به کشور ما ندارد و این حکمی که صادر شده یک رای ظالمانه است افزود:  این یک پرونده جدا بوده و در جای خودش پرونده ظالمانه‌ای است و مخالف با موازین حقوقی است اما ارتباطی با بحث برجام ندارد.

صادقی افزود: به نظر من تقارن صدور این حکم با حضور ظریف در آمریکا عمدی نبوده است و من بعید می‌دانم این تقارن عامدانه بوده باشد.

وی با اشاره به اینکه این پرونده بسیار طولانی بوده و مراحل مختلفی را طی کرده است عنوان کرد: به نظر من دولت در جریان این پرونده از تیم حقوقی قوی، موثر و خوبی بهرمنده نشده است. اگر دفاعیات موثری صورت می‌گرفت شاید پرونده به اینجا ختم نمی‌شد. در حال حاضر این پرونده یک بُعد سیاسی دارد و از طرف دیگری این پرونده ایراداتی هم دارد و من به طور کلی پیشنهاد می‌کنم که دولت این پرونده را با تیم حقوقی قوی‌تری پیگیری کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *