برای اجرای برجام نیازمند مجلس همسو با دولت هستیم

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور گفت: آن چیزی که از برجام باقی مانده، تلاش برای اجرایی شدن آن است و این نیز نیازمند تشکیل مجلسی همسو می باشد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج، محمدرضا عارف در همایش اصلاح طلبان تبریز، با …

رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور گفت: آن چیزی که از برجام باقی مانده، تلاش برای اجرایی شدن آن است و این نیز نیازمند تشکیل مجلسی همسو می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آناج، محمدرضا عارف در همایش اصلاح طلبان تبریز، با بیان اینکه جوانان پشتیبان انقلاب هستند، ابراز داشت: آذربایجان نقش کلیدی در ایران داشته و نمود عینی آن را می توان انقلاب اسلامی دید، مجاهدت های شهدای ۲۹ بهمن تبریز، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب می باشد.

وی خطاب به حاضرین در همایش، گفت: شما در ۲۴ مرداد ۹۲ حماسه آفریدید، علی رغم فضای سکون و بی تحرکی سیاسی، با حضور خود تاریخ ساز شده و حرکت شما باعث شروع دوباره فعالیت سیاسی در کشور گردید و بزرگان اصلاحات به دنبال شما به میدان آمدند.

رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ را برد برد دانست و خاطر نشان کرد: شما باعث ایجاد فرصت تغییر در قوه مجریه شدید و دولت تدبیر و امید تشکیل شد، با وجود همه سختی ها و محدودیت ها، دولت در مذاکرات هسته ای موفقیت هایی داشته است که مهم ترین دستاورد آن، رفع تحریم ها و به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ملت بود.

وی تصریح کرد: آن چیزی که از برجام باقی مانده، تلاش برای اجرایی شدن آن است و این نیز نیازمند تشکیل مجلسی همسو می باشد؛ لکن رفتار نماینده ها را در مجلس نهم دیدیم که چگونه بدون توجه به وظیفه اصلی خود، بی ملایمتی هایی علیه قوه مجریه داشتند.

مشاور رئیس دولت اصلاحات، پیروزی لیست امید را گامی دیگر برای تغییر عنوان کرد و اظهار داشت: نیاز کشور به ایجاد مجلسی دلسوز، مبازره با فساد، پاسداشت حکومت الهی است، چرا که مشکلات عدیده ای همچون اعتیاد، افرایش سن ازدواج، زنان سرپرست، بیمه و سایر مسائل را در جامعه با آن رو برو هستیم و از طرفی، وضعیت معیشت مردم در حال بدتر شدن است و تقریبا در هر خانواده مشکل بیکاری وجود دارد.

وی در توصیف برنامه اقتصادی لیست امید، خاطرنشان کرد: برنامه لیست امید، در جهت آرامش و اعتدال جامعه است؛ ما برنامه اقتصادی در ۱۲۸ بند به مردم ارائه داده ایم و برای رسیدن به حالت  مطلوب، همراه با دولت، در کنار دولت گام های اساسی را برداریم.

مشاور رئیس دولت اصلاحات، وحدت را راه حل مشکلات بین اصلاح طلبان، دانست و افزود: ما برای اولین بار توانستیم که این وحدت را بین اصلاح طلبان تشکیل دهیم و در پایان به این نتیجه رسیدیم که با حامیان دولت و اعتدال نیز باید همراه شویم که این امر باعث شد ایجاد لیست امید گردد.

وی در بیان وضعیت دور دوم انتخابات در استان ابراز داشت: ما در آذربایجان شرقی و تبریز که با ۹ کاندیدا روبرو هستیم که همگی افرادی لایق و درد آشنا هستند، لذا در جمعه آینده، حماسه ۷ اسفند را ادامه بدهید چرا که ما به تک تک رای شما نیاز داریم و همه شما باید به میدان بیایید.

عارف با تاکید بر الگو بودن مردم آذربایجان، بیان داشت: سعی کنید که مثل گذشته الگوسازی کنید، همانا ما به دنبال  تغییر هستیم؛ معمولا در دورهای دوم انتخابات، حضور ها کم رنگ تر می شود، شما باید این را نشان دهید که برای دور دوم هم مانند دور اول اهمیت و ارزش قائل هستید.

وی در توصیف برنامه های لیست امید، گفت: ما در نیمه دوم اردیبهشت ماه برای نمایندگان لیست امید، برنامه هایی در نظر گرفته ایم، کارگاه های هم اندیشی برای این عزیزان خواهیم داشت؛ یکی از مسائل مهم کشور برنامه توسعه می باشد که متاسفانه ما الان با تمدید برنامه توسعه پنجم روبرو هستیم و باید برای برنامه ششم توسعه تلاش کنیم.

عارف در پایان خاطر نشان کرد: جمعه آینده دیگران را ترغیب کنید، چرا که به رای شما نیاز داریم تا به اهداف خود برسیم و برای این مسئله خواهش من این است که به لیست امید تبریز، اسکو و آذرشهر و ۴ شهرستان دیگر استان رای بدهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *