نوزده قانونگذار مجلس سنای آمریکا خواستار اضافه کردن طرحی به لایحه بودجه دفاعی کشورشان هستند که تحریم‌ها علیه برنامه موشکی ایران را گسترش می‌دهد.

حمایت ۱۹ سناتور آمریکایی از افزایش تحریم‌ها علیه ایران

نوزده قانونگذار مجلس سنای آمریکا خواستار اضافه کردن طرحی به لایحه بودجه دفاعی کشورشان هستند که تحریم‌ها علیه برنامه موشکی ایران را گسترش می‌دهد.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

«کلی آیوت»، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا پیشنهاد کرده طرح توسعه تحریم‌های موشکی علیه ایران – که از حمایت ۱۸ سناتور دیگر هم برخوردار است – به لایحه بودجه دفاعی آمریکا اضافه شود.

«قانون اختیارات دفاع ملی» یا لایحه بودجه دفاعی آمریکا لایحه‌ای لازم‌التصویب است که به تعیین سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت دفاع آمریکا می‌پردازد. قانونگذاران آمریکایی معمولاً این لایحه را ابزاری مناسب جهت معرفی طرح‌های ضد ایرانی و تحریم‌ علیه این کشور می‌بینند.

به گزارش هیل، «کلی آیوت»، علاوه بر طرح تحریم موشکی، طرح دیگری هم برای اضافه شدن به لایحه بودجه دفاعی دارد که خواستار تمدید «قانون تحریم ایران» تا سال ۲۰۳۱ است.

«قانون تحریم ایران» مصوب سال ۱۹۹۶ است و زیربنای بسیاری از تحریم‌های وضع شده علیه ایران به بهانه‌های مختلف را تشکیل می‌دهد. این قانون در سال ۲۰۱۶ منقضی می‌شود. نمایندگان کنگره آمریکا در ماه‌های گذشته بارها گفته‌اند قصد دارند این قانون را برای ۱۰ سال دیگر تمدید کنند، اما کاخ سفید خواستار اجتناب از شتابزدگی شده و هر گونه اقدام نمایندگان در این باره را به وتو تهدید کرده است.

مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته با ۲۷۷ رأی موافق در برابر ۱۴۷ رأی مخالف پیش‌نویس اخیر «قانون اختیارات دفاعی ملی» که حاوی چند ماده الحاقی ضد ایران بود را به تصویب رساند. این طرح اکنون، در مجلس سنا در دست بررسی است و در صورت تصویب با امضای باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به قانون تبدیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *