رفتن به بالا
  • پنجشنبه - 13 خرداد 1395 - 19:07
  • کد خبر : ۳۷۱۳۴
  • مشاهده :146 views

مرد چینی، پیرترین عضو داعش

پایگاه خبری توفارقان– آذرشهر , گوگان , ممقان:  گروه تروریستی داعش در اقدامی تبلیغاتی در فضای مجازی به منظور افزایش روحیه اعضای خود دست به انتشار تصاویری از یک پیرمرد ۸۱ ساله چینی به عنوان پیرترین عضو این گروه تروریستی زده است. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، این پیرمرد ۸۱ ساله […]

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

گروه تروریستی داعش در اقدامی تبلیغاتی در فضای مجازی به منظور افزایش روحیه اعضای خود دست به انتشار تصاویری از یک پیرمرد ۸۱ ساله چینی به عنوان پیرترین عضو این گروه تروریستی زده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه دیلی میل، این پیرمرد ۸۱ ساله چینی که متعلق به قوم اویغور این کشور است با نام “محمد امین” معرفی شده و زمانی در منطقه سین‌کیانگ چین که پایگاه این قوم بوده و داعش از آن با نام “ترکستان” یاد می‌کند، سکونت داشته است.

گروه تروریستی داعش که شدیدا روحیه‌اش به دلیل شکستهایش در شهر فلوجه عراق پایین آمده مدعی است که محمد امین بعد از دیدن ویدیویی از کشته شدن پسرش در سوریه به همراه خانواده‌اش زادگاهش را ترک کرده تا برای داعش بجنگد.

در تصاویر منتشر شده از سوی داعش این پیرمرد یک کلت کمری داشته و با یک فرد ناشناس دیگر در مقابل دوربین عکاسی ایستاده است.

این تصاویر در حالی منتشر شده که داعش در مواجهه با پیش‌روی نیروهای عراقی در شهر فلوجه دچار استیصال شده و دست به چند سری ضد حمله زده است.

اخیرا فاش شده که ده‌ها تروریست داعش در مواجهه با حملات علیه مواضعشان در فلوجه کشته شده‌اند.

همچنین گفته شده که در داخل شهر نیز افراطگران وحشت زده اقدام به گرفتار کردن ۱۰۰ پسر جوان در میان نیروهایشان کرده و دیگر شبه نظامیان نیز ساکنانی را که از داعش حمایت نمی‌کنند “ترسو” می‌خوانند.

انتشار عکسهای محمد امین می‌تواند تلاشی از سوی داعش برای تقویت روحیه نیروهایش تلقی شود.

سال گذشته میلادی نیز وی در یک ویدیویی تبلیغاتی منتشر شده از سوی افراطگران دیده شده که در آن گفته بود: من ۶۰ سال در ترکستان هدف سرکوبگری چینی‌ها قرار گرفتم. پس از آن به همراه چهار نوه، دختر و همسرم هجرت کردم.

وی که در برخی صحنه‌ها مسلسل کلاشنیکف به دست داشته و در برخی صحنه‌های دیگر نیز در حال کنترل ادوات توپخانه است در حالی که لباس نظامی به تن دارد، می‌گوید که با موفقیت آموزشهای نظامی را طی کرده اما در حال حاضر در نبرد مستقیم شرکت ندارد.

محمد امین گفت: من نزد داعش آمده و به رغم سن بالایم به اردوگاه آموزشی رفتم. من در آموزشها سینه خیز رفتم، دویدم و غلت خوردم. من همه کاری انجام دادم و به خوبی آموزشها را به پایان رساندم. بعد از این که سلاح دریافت کردم اجازه خواستم که در جنگ شرکت کنم اما به من اجازه شرکت در جنگ داده نشد بنا بر این اینجا در داخل پایگاه هستم.
(تصویر)مرد چینی، پیرترین عضو داعش

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه