معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش ۱۵ درصدی حقوق رزیدنت ها در سال جاری خبر داد.

افزایش ۱۵ درصد حقوق رزیدنت ها در سال جاری/ارائه اعتبار بخشی بین المللی به ۱۸ دانشگاه فعال در حوزه پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش ۱۵ درصدی حقوق رزیدنت ها در سال جاری خبر داد.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

محمد باقر لاریجانی در نشستی که با حضور دانشجویان نخبه پزشکی برگزار شد گفت: نیروی انسانی مهمترین عامل در پیشرفت کشور به مشار می آید و طی سال های اخیر برای هدایت نیروی انسانی قابل تلاش زیادی صورت گرفته است.

وی افزود: بدون شک توسعه کشور در گرو تلاش نیروهای انسانی قابل خواهد بود و ما نیز تمام تلاشمان این است که در دانشگاه ها دانشجویان ممتازی را تربیت کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تحصیل ۱۹۰ هزار دانشجو در گروه های پزشکی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۹۰ هزار دانشجو گروه پزشکی در ۶۰ دانشگاه سراسر کشور در حال تحصیل هستند و اینها سرمایه های ملی به شمار می آیند.

لاریجانی در خصوص وضعیت هیات های علمی دانشگاه ها خاطرنشان کرد: هم اکنون در دانشگاه های کشور نیازمند ۸هزار عضو هیات هستیم و نیاز است هر چه سریعتر این تعداد به دانشگاه ها تزریق شوند.

وی به نقش تاثیر گذار دانشگاه ها در ارتقای علمی دانشجویان اشاره کرد و گفت: اگر ساختار دانشگاه ها درست باشد می توانیم بیش از گذشته در سطح منطقه و در عرصه های پزشکی مطرح شویم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه سطح آموزشی پزشکی ایران با کشور های منطقه قابل قیاس نیست اذعان کرد: با وجود تمام کمبودهایی که اکنون دانشجویان حوزه های پزشکی دارند اما باید عنوان کنم که دانشگاه های ایران یک سر و گردن بالاتر از دانشگاه های منطقه هستند.

لاریجانی بین المللی سازی را یک از مهمترین اهداف دانشگاه ها دانست و تاکید کرد: هم اکنون در حوزه پزشکی ۱۸ دانشگاه کشور در شرف بین المللی شدن هستند و در آینده نزدیک می توانیم شاهد اعتبار بخشی بین المللی به این دانشگاه ها باشیم.

وی ادامه داد: با سیاست های جدیدی که در دستور کار قرار داده ایم تلاش شده تمام تمرکزها از دانشگاه های فعال در تهران کاسته شده و در کنار آن دانشگاه های مجازی را نیز به راه انداخته ایم.

لاریجانی با بیان اینکه دانشگاه های کشور باید خلق ثروت کنند اظهار کرد: دانشگاه ها باید به سمت راه اندازی شرکت های دانش بنیان رفته و در کنار آن خلق ثروت را نیز داشته باشند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به ظرفیت حال حاضر پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی و تخصصی تصریح کرد: هم اکنون ظرفیت هیچ یک از رشته های پزشکی و تخصصی افزایش نیافته اما با این وجود نیز در برخی از رشته ها از جمله داروسازی با چالش فارغ التحصیلان بیکار مواجه هستیم.

وی افزود: طی سال های اخیر تلاش کرده ایم سرعت توسعه دانشگاه ها در رشته های نظیر داروسازی را کاهش دهیم و خوشبختانه در این راه موفق نیز بوده ایم.

لاریجانی در خصوص انتقادات مطرح شده پیرامون پرداخت حقوق های اندک به رزیدنت ها خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۵ درصد به حقوق رزیدنت ها افزوده شده و باید قبول کنیم که مبلغ پرداختی کمک حقوق است.

وی دانشجویان استعدادهای درخشان را آینده کشور دانست و اذعان کرد: دانشجویان استعدادهای درخشان هدف دانشگاه ها برای ساختن آینده کشور هستند و باید بهای بیشتری به آنها داده شود.
منبع: خبرگزاری میزان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *