وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم اتحاد دنیای اسلام در برابر غرب تاکید کرد و گفت:مسلمانان باید در مقابل حملات و خشونت‌ها، اختلافاتشان را به حداقل برسانند.

مسلمانان باید در مقابل حملات و خشونت‌ها، اختلافاتشان را به حداقل برسانند

وزیر امور خارجه کشورمان بر لزوم اتحاد دنیای اسلام در برابر غرب تاکید کرد و گفت:مسلمانان باید در مقابل حملات و خشونت‌ها، اختلافاتشان را به حداقل برسانند.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

محمد جواد ظریف در مراسم ضیافت افطار با حضور ۳۳ نمایندگی اسلامی شامل سفرای کشورهای اسلامی و تشکل‌ها و انجمن‌های اسلامی پاریس، بر اتحاد جهان اسلام تاکید کرد.

وی گفت: ما باید نشان اتحاد دنیای اسلام را به غرب نشان دهیم .

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ما در جهان اسلام نیاز داریم تا نشان دهیم چگونه می‌توانیم خودمان با افراطی گری و تروریسم که اسلام و جهان اسلام را در برگرفته است، مبارزه کنیم.

ظریف با بیان اینکه ما باید به جای پر رنگ کردن اختلافاتمان نشان دهیم چگونه چالش‌های مشترکمان را به نام اسلام و برای توسعه کشورهای اسلامی و جامعه اسلامی رفع می‌کنیم، ادامه داد: ما باید جهانی فکر کنیم. ما باید فکرکنیمچگونه باید با بی عدالتی مبارزه کنیم تا از این طریق برای جذب پیروان جدید دین اسلام تلاش کنیم.

وی از بی‌عدالتی علیه مردم فلسطین به عنوان بزرگترین بی‌عدالتی در جهان یاد کرد و گفت: مسلمانان باید در مقابل حملات و خشونت‌ها، اختلافاتشان را به حداقل برسانند.

ظریف ادامه داد: من معتقدم همه ما نیاز داریم برای حل این مشکل کنار هم باشیم چرا که اسلام، یک دین منحصر به یک جغرافیا و یک منطقه نیست. ما به دینی تعلق داریم که اعتقاد دارد هر انسان مثل هر بشر دیگری است و کشتن یک انسان مثل کشتن همه انسان ها است. ما به دینی تعلق داریم که همه دنیا را به عنوان یک کل متحد در نظر می‌گیرد.

ظریف با تاکید براینکه برای مسلمانان سخت نیست که به دنیا بفهمانند دینشان یک دین جهان شمول است، اظهار کرد: ما به دینی تعلق داریم که به راحتی می‌تواند بفهماند که نبودن ما در کنار هم یعنی باختن همه ما با هم. ما اگرکنار هم نباشیم همگی بازنده خواهیم بود.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد ما نیاز داریم با هم باشیم تا آینده را برای فرزندانمان بهتر کنیم.

او در پایان خاطر نشان کرد ما در ماه مبارک رمضان تشنگی و گرسنگی را تحمل می‌کنیم تا به گرسنگی و تشنگی پناهندگان سوری پی ببریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *