ترویج خرافه گرایی با ارسال انبوه پیامک‌ برای بخت گشایی و زبان‌بند+عکس

در حالی که مخابرات در حالت عادی درآمد زیادی از ارسال پیامک ها به دست می آورد، پیامک های مربوط به بخت گشایی و … را نیز به صورت انبوه از سامانه‌های ارسال پیامک برای مشتریان خود ارسال می کند. به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، همه افرادی که از تلفن همراه استفاده …

image45407
در حالی که مخابرات در حالت عادی درآمد زیادی از ارسال پیامک ها به دست می آورد، پیامک های مربوط به بخت گشایی و … را نیز به صورت انبوه از سامانه‌های ارسال پیامک برای مشتریان خود ارسال می کند.
به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، همه افرادی که از تلفن همراه استفاده می کنند روزانه به طور میانگین ۵ تا ۱۰ پیامک تبلیغاتی را دریافت می کنند که از طریق مراکز ارسال پیامک انبوه ارسال شده است.

مخابرات بدون در نظر گرفتن نحوه استفاده هر شخص از سیستم هار ارسال انبوه پیامک، این امکان را به هر کسی داده است تا پیامک های خود را به صورت انبوه به دیگران ارسال کند و در این میان محتوای این پیامک ها قابل کنترل نیست.

روزانه درآمد زیادی از طریق واگذاری خطوط ارسال پیامک انبوه و همچنین ارسال این پیامک ها نصیب مخابرات می شود.

در اقدامی جالب یک سامانه ارسال پیامک انبوه، پیامکی تبلیغاتی با مضمون اشاعه فرهنگ خرافه گرایی ارسال کرده است.

در این پیامک شماره تماسی جهت بخت گشایی، رزق و روزی، زبان بند، چشم زخم و … داده شده است تا مردم بتوانند از طریق این شماره با یک تماس و واریز وجه نقدی به یک حساب بانکی خدمات مربوط به خرافه گرایی را دریافت کنند.

خاطرنشان می شود بسیاری از کلاهبرداران با استفاده از این شیوه از جوانان اخاذی کرده و با وعده های دروغین آنها را فریب می دهند و این عمل یک موضوع غیر قانونی در کشور است.

با توجه به این موضوع این سوال مطرح می شود که ایا درآمد فعلی مخابرات کم بوده که دست به دامان ارسال پیامک‌های غیرقانونی شده است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *