رفتن به بالا
  • شنبه - 23 مرداد 1395 - 10:15
  • کد خبر : ۴۱۷۵۷
  • مشاهده :63 views

وجود بهره بانکی در حکومت اسلامی معنا ندارد

امام جمعه سابق شیراز گفت: حکومت جمهوری اسلامی در بین مردم خود تبعیض قائل نمی‌شود و در حکومت اسلامی اصلا بهره بانکی نباید وجود داشته باشد.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

شامگاه جمعه به مناسبت دهه کرامت مراسم با شکوهی در مسجد شهیدان گچساران با سخنرانی آیت‌الله محی‌الدین حائری‌شیرازی عضو سابق خبرگان رهبری برگزار شد.

حائری‌شیرازی اظهار کرد: در دوران ستمشاهی و حکومت شاهنشاهی ساواک بر مردم حکومت می‌کرد و سعی بر آن داشت که مسلمانان را از مقصد نهایی که همان اسلام است دور کند همان طوری که وهابیت بر عربستان حاکمیت می‌کند.

عضو سابق خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی که می‌خواستند اسلام را براندازند، خداوند امام را برای مسلمانان تربیت کرد.

وی گفت: امام با نیروهای مخلص قیام کردند و در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ حکومت از دست بهائیت به دست اسلام افتاد که در این حادثه جمهوری اسلامی ایران به عنوان حکومت اسلامی رخ داد.

امام جمعه سابق شیراز افزود: در حکومت اسلامی حقوق‌ نجومی وجود ندارد و اگر قانونی در این زمینه وضع شده باید آن را تغییر داد.

حائری‌شیرازی اذعان داشت: حکومت جمهوری اسلامی در بین مردم خود تبعیض قائل نمی‌شود و در حکومت اسلامی اصلا بهره بانکی نباید وجود داشته باشد.

وی گفت: بسیاری شهید شدند تا حکومت جمهوری اسلامی پا بر جا باشد برای مثال شهر اصفهان در یک روز ۷۰۰ شهید را به این نظام تقدیم کرد که مردم در زیر حکومت اسلامی با راحتی و آزادی زندگی کنند.

حائری‌شیرازی در بیانات خود به سخنان رهبری اشاره کرد و گفت: رهبری جمهوری اسلامی هر سال را با شعار خاصی نام‌گذاری می کنند مانند سال همدلی و هم زبانی یعنی اینکه باید همه با هم برای پیشرفت اسلام متحد شویم که دشمن نتواند ضربه‌ای به کشور یا دین اسلام وارد کند.

عضو سابق خبرگان رهبری اظهار داشت: در حکومت اسلامی رقابت وجود دارد و این رقابت باید دوستانه باشد، رقابت در سیاست بین گروه اصلاح‌طلب و اصوالگرا وجود دارد و این رقابت برای این است که متوجه شویم کدام طیف توانایی بیشتری برای انجام امور کشور دارد و هیچ عداوتی بین این دو طیف سیاسی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه