رفتن به بالا
  • شنبه - 23 مرداد 1395 - 15:51
  • کد خبر : ۴۱۷۹۸
  • مشاهده :165 views

پشتیبانی بالگردی نزاجا از مرز‌ها/ کمک‌ مستشاری در مناطق درگیر با تکفیری‌ها

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: به‌منظور کمک مستشاری به مناطق درگیر جنگ با تکفیری‌ها، نیرو اعزام کرده و در بسیاری از موارد مانع از شکستن خط‌ها شده است؛ در این راه ۷ شهید مدافع حرم را هم تقدیم به حضرت زینب (س) کرده‌ایم.

پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

امیر احمدرضا پوردستان ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی اظهار داشت: ارتش ایران باید در واقع ارتش بقیه‌الله بوده و به همین علت است که مقام معظم رهبری از این نهاد تدین و اعتقاد را مطالبه کرده‌اند.

وی ادامه داد: عمل به این مطالبه مقام معظم رهبری یکی از اقدامات در دستور کار بوده و با توجه به اینکه ۶۰ درصد ارتش در اختیار نیروی زمینی است برای این مطالبه مقام معظم رهبری ۲ اقدام در دست اجرا است؛ نخستین آن‌ها قرار دادن فرماندهان متدین و سرمایه‌گذاری روی آن‌ها برای سرازیر کردن این ویژگی به افراد تحت امر آن‌ها است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: در دومین گام برای اجرای مطالبه رهبر انقلاب در مورد تدینِ ارتش سعی شده نهایت دقت برای جذب نیروهای انقلابی در دستور کار قرار گرفته که با انجام این اقدام تاکنون نتایج قابل توجهی به‌دست آمده است.

امیر پوردستان خاطرنشان کرد: بخش زیادی از عملکرد نیروی زمینی ارتش کمتر در رسانه‌ها برجسته می‌شود و هم‌اکنون مراقبت از مرزها در استان‌های غربی و جنوب غرب در کرمانشاه و خوزستان برعهده این ارگان است و با اینکه مرز ایلام به مرزبانی تحویل داده شده اما یگان‌های نیروی زمینی در این بخش حاضر هستند تا در مواقع لزوم به مرزبانی کمک کنند.

وی در ارتباط با اقدامات انجام گرفته در نیروی زمینی ارتش در حوزه پدافند غیرعامل گفت: سامانه‌های پدافند هوایی در برخی از استان‌ها مستقر شده و وظیفه آن‌ها حفاظت از ارتفاعات پست است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: پشتیبانی بالگرد از تمام مرزها حتی آن تعداد که حراست‌شان در اختیار سپاه پاسداران اسلامی است از سوی نیروی زمینی ارتش انجام شده و در ماه گذشته ۳ عملیات پشتیبانی برای مبارزه با اشرار در منطقه کرمان و بم انجام شده است.

امیر پوردستان تصریح کرد: این ارگان برای کمک‌های مستشاری به مناطق درگیر جنگ با تکفیری‌ها نیرو اعزام کرده و در بسیاری از موارد مانع از شکستن خط‌ها شده است. در این راه ۷ شهید مدافع حرم را هم تقدیم به حضرت زینب (س) کرده‌ایم.
منبع: تسنیم

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه