صفوف محکم دانش‌آموختگان نفت/ نماینده بوشهر در میان تجمع‌کنندگان

هشت روز از تجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان صنعت نفت در مقابل خانه ملت می‌گذرد و به گفته‌ آنان همچنان وزیر نفت پاسخگوی مطالبه آنان نیست.

h4>پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

هشتمین روز تجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان صنعت نفت مقابل خانه ملت در حالی امروز (سه‌شنبه، ۲۶ مرداد) آغاز شد که حجت الاسلام رضا خدری نماینده مردم بوشهر در میان تجمع‌کنندگان حاضر شد و از نزدیک در جریان مطالبات تجمع‌کنندگان قرار گرفت.

۱۳۹۵۰۵۲۶۱۱۳۴۳۰۲۳۸۳۹۷۷۱۴

«حضور نماینده بوشهر در میان تجمع کنندگان نفتی»

دانش‌آموختگان صنعت نفت که تجمع شان امروز نیز در مقابل خانه ملت ادامه پیدا کرده، خواستار رسیدگی به وضعیت استخدامی خود در وزارت نفت و پیگری مطالباتشان از سوی وزیر نفت هستند.

بر اساس پیگریهای انجام شده، تاکنون بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، پاسخی به اعتراضات و مطالبات دانشجویان نداده است.

این تجمع با واکنشهای گسترده‌ای از سوی شماری از مردم و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت روبرو شده است.

تجمع‌کنندگان در روزهای گذشته نیز در مقابل خانه ملت در اقدامی نمادین، سنگ قبری از دانشگاه خود را بنا کرده بر سر مزار آن فاتحه خواندند.

مدتی است موضوع استخدام فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت در وزارت نفت، واکنشهایی را در بین قشر دانشگاهی و فرهیخته حوزه صنعت نفت ایجاد کرده و رسانه‌ها نیز به این موضع بحث برانگیز پرداخته‌اند.

فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت معتقدند که طبق آئین‌نامه این دانشکده، باید با شرط معدل و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام وزارت نفت درآیند، البته روند استخدام آنها انجام شده که با دستور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، این روند متوقف شده است.

یکی از فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت در گفت‌وگویی به خبرنگار تسنیم گفته است: «روند جذب در دانشگاه صنعت نفت به این صورت بوده که آقایان و خانمها در لیست کاریابی قرار گرفته و شرکتهای تابعه وزارت نفت، ظرفیتهای موجود و نیروهای کار مورد نیاز را در رشته‌های تخصصی اعلام می‌کنند و دانشجویانی هم که در رشته‌های خاص وزارتخانه تحصیل کرده‌‌اند، به آنها معرفی شده‌ و دانشجویان با سپری کردن مراحل استخدام وارد وزارت نفت می‌شده‌اند که با ابلاغ وزیر نفت، این روند متوقف شده است».

۱۳۹۵۰۵۲۶۱۱۳۰۰۱۴۲۹۸۳۹۷۴۹۴
«هشتمین روز تجمع دانشجویان نفتی مقابل مجلس شورای اسلامی»

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به‌تازگی در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود: «ما می‌خواهیم نیروی باسواد جذب کنیم»، دانشجویان نیز در واکنش به این اظهارات، اقدام به راه‌اندازی پویش ملی «من بی‌صوادم» کرده‌اند که با استقبال دانشجویان همراه بوده است.
منبع:تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *