خروج هواپیماهای روس از کشور ناشی از فشار کشورها نبود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: هواپیماهای روسی دیروز از پایگاه هوایی همدان نرفتند بلکه طبق طراحی عملیات زمینی، پنجشنبه رفتند و این ناشی از فشار کشورهای دیگر نبود.

h4>پایگاه خبری توفارقانآذرشهر , گوگان , ممقان: 

امیر دریابان علی شمخانی گفت: قرار نبود هواپیماهای روسی در پایگاه هوایی همدان بمانند بلکه مقرر بود از روز «ر» تا روز پنجشنبه بمانند و بروند. این هواپیماها دیروز نرفتند بلکه طبق طراحی عملیات زمینی، پنجشنبه رفتند و این ناشی از فشار کشورهای دیگر نبود.

وی افزود: کشورهای دیگر از این همکاری های راهبردی ، متحیر و غافگیر شدند به همین علت نتوانستند منویات شومشان را در شکست محاصره حلب به ثمر برسانند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شمخانی همچنین درباره دیدگاه های متفاوت درباره همکاری های راهبردی ایران و روسیه گفت: در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران، کندی و بن بست در تصمیم گیری مدت هاست رفع شده است و متناسب با نیازها برای تامین امنیت کشورمان ، ساختار تصمیم گیری ما به ویژه در عرصه دفاعی و امنیتی ، زنده ، فعال ، هوشمند و روزآمد است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: تروریسم موضوعی پیچیده است که در زمان های مختلف در اربیل ، بغداد ، دمشق، نیس فرانسه ، بلژیک و آلمان بروز می کند ؛ نباید اجازه دهیم این منویات شوم هیچ گونه تقربی به امنیت مقتدرانه کشورمان بیابد و این امنیت را که ثمره خون شهدای بیشمار انقلاب و شهدای مدافع حرم است مخدوش کند.

شمخانی گفت: تروریست های مزدور تکفیری در منطقه ای خاص در سوریه نفس های آخر را می کشیدند و باید این فرصت به پیروزی محکم و پایدار تبدیل می شد و خلاف انتظار حامیان تروریسم اعم از امریکا و برخی کشورهای منطقه که توهم توان تغییر معادله قدرت را دارند، منویات منفی آنها را در قبال مردم سوریه باید دچار بن بست و فروپاشی می کردیم.

وی، جنجال رسانه ای درباره همکاری های راهبردی ایران و روسیه را طبیعی دانست و افزود: ائتلاف ضدتروریسم در منطقه به رهبری امریکا با گذشت یک و نیم سال هیچ دستاوردی نداشته، اما دستاوردهای ائتلاف چند ماهه ایران، سوریه، روسیه و مقاومت لبنان آشکار است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی دستاوردهای این ائتلاف را در عراق شفاف و در سوریه در چندقدمی پیروزی نهایی دانست و گفت: طبیعی است که باید بسیجی رسانه ای شکل گیرد تا این اقتدار ائتلاف را که تمیزدهنده سخن راست ائتلاف مقاومت از سخن دروغ ائتلاف غرب است نشان دهد و رسانه های مستقل نباید فریب بازی های رسانه را بخورند.

مقام عالی هماهنگ کننده اقدامات سیاسی – امنیتی ایران با سوریه و روسیه تصریح کرد: اینکه در بخشی از حلب عملیاتی شود که نیازمند پشتیبانی هوایی باشد و این پشتیبانی به خواست مستشاران ایرانی و اقدام روسیه باشد نشانه اقتدار است نه وابستگی.

وی با طرح این پرسش که کی و در کدام صحنه تاریخ ایران، مبتنی بر منویات کشورمان مشارکت داشته ایم افزود: ایران قبل از پیروزی انقلاب حلقه ای از جنگ سرد علیه اتحاد جماهیر شوروی بود و حضورش در ظفار نیز به دستور امریکا بود.

شمخانی گفت: ایران امروز به علت نیازش با همکاری روسیه و مقاومت برای مقابله با فتنه های تکفیری، روسیه قدرتمند را کنار خودش آورده و آن را به عنوان عملیات هوایی درکنار عملیات زمینی که طراح و مستشارش کشورمان است به کار گرفته است که نشانه اقتدار محسوب می‌شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: یکی از ممیزه های مثبت این مقطع از تاریخ اسلام این است که جمهوری اسلامی توانست برای محکم کاری اهداف منطقه ای و دفاع از مردم مستضعف و زیر ستم تکفیری ها، توان هوایی یکی از قدرت های جهان را در ایام معدود در خدمت پیروزی آن ملت قرار دهد.
منبع: دانشجو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *